T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
RESSAMLAR GELDİ KÖYÜMÜZE

 

Elmadağ Belediyesi ve Hasanoğlan Sanata Saygı Derneği ile ortaklaşa yapılan “Ressamlar Geldi Köyümüze” adlı proje hayata geçiyor.
Elmadağ Halkeğitim Merkezinde çalışmalarını tamamlayan amatör ressam grubunun yapacağı resim çalışmaları, Elmadağ Belediyesi Bayram Aracı amfi tiyatroda alanında Sanatçı ve Sanatseveri buluşturma ve resim sanatını her ortamda tanıtıp, sevdirme amacıyla sergiye çıkacak.
6 günde 6 yerde çalışma yapılacak.
Tekke,Kayadibi,Yeşildere Fatih mahalleleri ile Karacahasan, Aşağı kamışlı ve Deliler köyü olmak üzere 6 günde 6 ayrı yerde yapacakları resim çalışmalarının 7.gününde  Elmadağ Belediyesi Bayram Aracı Amfi tiyatro alanında sergileyecekler,Sergi açılışının ardından Bağlama resitali ve Türkü dinletisi gerçekleşecek.
Sanatın gelişiminde sanatçı kadar sanatseverinde payı vardır.
Belediye Başkanı Gazi Şahin;”Sanat eserleri (heykel, resim, tiyatro, sinema, şiir,roman, müzik v.s) bireyin kendi hislerinin ne olduğunu öğrenmesini sağlar, insanları kötü duygulardan kurtararak onlara iyi olması gereken duygular aşılarken ayrıca yaşadığı şehrin, sınıfın ve ulusun insanlarına bir kişilik ve yaşama bilinci aşılayarak birlik sağlar, insanların birbirlerine yaklaşmasına yardım eder. Sanatın Gelişiminde sanatçı kadar sanatseverinde payı vardır düşüncesiyle İlçemizdeki sanatseverlere yenilerini eklemek için bu projede yer almak istedik. Umarım sanata ve sanatseverlere bu vesile ile bir nebzede olsa katkımız olur.”dedi.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr