T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
15 yaş altı Türkiye Badminton Şampiyonası Elmadağ da başladı.

 

Elmadağ İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor salonunda başlayan Şampiyonanın açılışına; Elmadağ İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Erduran, İlçe daire amirleri, Siyasi parti temsilcileri, sporcular, antrenörler ve maçlarda görev alacak hakemler katıldı.

Şampiyona için Hazırlıklar Tamam

Şampiyonada, 70 ayrı İlden katılan 450 sporcu ve Antrenör Şampiyonluk için ter dökecekler. Şampiyonanın açılış konuşmasını yapan Türkiye Badminton Federasyon Başkanı Murat Özmekik; “ Öncelikle İlçe Kaymakamı Resul Kır’a ve Belediye Başkanı Gazi Şahin’e, bu Şampiyonanın burada yapılmasını sağladıkları için teşekkür ediyorum.” dedi. Ayrıca Şampiyonanın burada olmasının diğer bir faktörü ise, Portekiz de Dünya Liselerarası Badminton Şampiyonası'nda Dünya üçüncüsü olan Elmadağ Lisesi kız Badminton takımı sporcularımızın başarılarıdır.” Diyen Başkan Özmekik; “ Görüyoruz ki artık katıldığımız uluslar arası şampiyonalarından elimiz boş dönmüyoruz. Herkese başarılar diliyorum.” dedi.

Sizlerin Başarılarını Duydukça Kıvanç Duyuyoruz.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ; “ ilçemizde sizleri ağırlamaktan onur ve gurur duyuyoruz. Sporcu ve başarılı gençlerimizin, geleceğimizin teminatı olan sizlerin başarılarını duydukça kıvanç duyuyoruz. Uluslararası Şampiyonalarda Bayrağımızı dalgalandırarak İstiklal Marşımızı defalarca okutturduğunuz için de sizlere teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Elmadağlı Yazgan’a, Başkan Şahin’den Tebrik.

Şampiyona da, İstanbul da düzenlenen, 13 Yaş Altı Badminton Balkan Şampiyonasında Milli Takım sporcusu olan Elmadağlı Yazgan Çalışır unutulmadı. Şampiyona da Takım halinde Balkan 1. , Tek Erkeklerde Balkan 2. Ve karışık çiftlerde 2. Olarak büyük bir başarıya imza atan, Yazgan Çalışır, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin tarafından Ödüllendirildi. Başkan Gazi Şahin, genç sporcuyu tebrik ederken başarılarının devamını diledi.

Şampiyonanın Pazar günü yapılacak ödül töreni ile sona ereceği bildirildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr