T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ da şampiyonluk kupaları sahiplerini buldu.

 

Elmadağ’da başlayan, 15  Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası sona erdi.

450 Sporcu Kupa ve Madalyonlar İçin Mücadele Verdi.

Elmadağ İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor salonunda heyecan doruktaydı. 450 Sporcu kupa ve madalyonlar için mücadele verdi. Çekişmeli ve heyecanlı geçen maçlar sonucu dereceye giren sporcular için ödül töreni düzenlendi.

Kıyasıya geçen Şampiyona da dereceye giren sporcuların isimleri ve takımları ise şöyle sıralandı.
Tek erkekler de birinciliği, Serhat Salım ( B.B.Ankaraspor), ikinciliği Baran Yüksel ( B.B.Ankaraspor ) üçüncülü ise Metin Pehlivan ( Elmadağ Gençlik ve ihtisas Spor kulübü ) ile aynı puanı alan Sinan Er ( B.B.Ankaraspor ) kazandı. Tek Bayanlar da birinciliği,  Elmadağ Gençlik ve ihtisas Spor Kulübü oyuncusu Kader İnal kazanırken ikinciliği Aliye Demirbağ ( Elazığ Gençlik Spor Kulübü) üçüncülüğü ise Dilara Subaşı (Erzincan T.Telekom Spor Kulübü) ile Yaren Dölcü ( Çorum İBD) paylaştı.  Çift Erkekler de birinciliği; Serhat Salım, Baran Yüksel ( B.B.Ankaraspor ) ikilisi kazanırken onları M. Metin Yalçın ve Gökhan Zembilci (Samsun Bafra Spor Kulübü) takip etti. Üçüncülüğü ise Emrah Erkan, Kubilay Sadi (Sakarya Üniv.) ikilisi ile aynı puanı alan, Emre Sönmez, Mehmet Çapar ( Erzincan Özel İdare Spor) Çifti hak etti. Çift Bayanlarda ise birinciliği Bengisu Erçetin, Nazlıcan İnci (Erzincan T.Telekom Spor Kulübü) ikilisi kazanırken ikinciliği ise yine aynı takım oyuncularından olan Dilara Subaşı ile İlayda Özelgül kazandı. Üçüncülüğü ise, Çorum İBD sporcularından Yaren Dölcü, Edanur Köybaşı ikilisi ile aynı puanları alan Cansel Yaman, Aycan Cebeci (Tekirdağ Ferdi S.K) çifti kazandı. Son olarak da karışık çiftler de dereceye giren sporcular ise şöyle sıralandı; Kader İnal ve Metin Pehlivan (Elmadağ Gençlik ve ihtisas Spor Kulübü) karışık çiftlerde de dereceye girerek birinciliği kazanırlarken, onları ikini olarak, Çorum İBD’ den Murathan Eker ve Edanur Köybaşı çifti takip etti. Karışık çiftlerin üçüncülüğünü ise Sinan Er, Büşra Ünlü (B.B.Ankaraspor) ve Emre Sönmez, İlayda Özelgül ( Erzincan Özel İdare Spor) çiftleri kazandı.

Başkanlardan gösteri maçı

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ile Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik e karşı İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Elduran ile Tesis şefi Hüseyin Kapucu gösteri maçı yaptı ve kıyasıya geçen maçı Başkanlar büyük bir farkla aldılar.

Başkanlardan Sporculara Başarı Dileği.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ve Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Şampiyonlara kupa ve madalyonlarını takdim ettiler. Derece giren sporcuları tebrik eden iki Başkan tüm sporculara başarı dilediler. Sıralamada dereceye giren sporcuların bağlı bulundukları kulüp  Antrenörleride kupalarını başkanların elinden aldılar. 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr