T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da “Değerlerimle Değerliyim” Projesi Anlatıldı.

 

Elmadağ Gümüşpala İlköğretim Okulu, pilot uygulama olarak başlattığı, “ Değerlerimle Değerliyim” adlı Değerler Eğitimi proje sunumunu gerçekleştirdi.

Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda gerçekleştirilen sunuma; Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz İçyer, Gümüşpala İlköğretim Okul Müdürü Aytaç Özel, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sunum saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Gümüşpala İlköğretim Okulu minik öğrencileri tarafından, “Anadoludan Geldik” adlı halk oyunları gösterimi ile başladı. Halk oyunlarını sergileyen minikler katılımcılardan büyük beğeni topladı.

Değerler; Duyuşsal Bir Takım Özelliklerimizi, Sevgilerimizi, Nefretlerimizi Tercihlemektir.

“Değerlerimle değerliyim” adlı, Değerler Eğitimi projesi, proje koordinatörü Hadiye Yalçın tarafından sunum şeklinde anlatıldı. Projenin amaç ve önemini anlatan Hadiye Yalçın; “ Bu projemizde amacımız, öğrenci de iç denetimi sağlayıp akademik başarı ile birlikte evrensel değerleri kazandırmaktır.” Dedi. Değerler eğitimi derken, değerler nedir? Değerler; duyuşsal bir takım özelliklerimizi, sevgilerimizi, nefretlerimizi tercihlemektir. Fakat bununla sınırlı kalmayıp, yaşam çizgimize yön verdiğine inandığımız değerlerimizdir. Bu değerler özellikle çocuklarda aileler tarafından doldurulmazsa, olumsuz değerler o boşlukları doldurarak, çocuğun olumsuz değerlere sahip olmasına neden olabilir.”   Dedi. Bu değerlerin çocuklarda, öğrencilerde nasıl oluştuğunu ise izlettiği VTR görüntüleri ile anlatan proje koordinatörü Hadiye Yalçın, son olarak da projeye herkesin destek olması gerektiğini belirterek. “ Sizleri maddi ve manevi olarak yanımızda görmek istiyoruz” dedi.

Bizlerde Bu Projeye Destek Olalım.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, yaptığı konuşmada; “ Bu projeyi daha önce Gümüşpala İlköğretim okuluna giderek inceledim. Fakat bu sunum ile projeyi daha iyi anlama fırsatı bulmuş oldum. Görüyoruz ki çocuklarımız için öğrencilerimiz için güzel bir çalışma yapılmış ve yapılmaya çalışılıyor. Bizlerde bu projeye destek olalım, çalışmalara yardımcı olalım. ” dedi. Bu proje sadece Gümüşpala İlköğretim Okulu ile kalmamalı diyen, Başkan Şahin; “ Bu projeyi tüm Elmadağ’a bütün okullara yaygınlaştıralım, okullar ile aileler ortak çalışmalar yapsın. Böylelikle birlik ve beraberlik ruhu içerisinde geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin gelişimlerine hep birlikte yardımcı olalım.” dedi.

Sunum daha sonra soru cevap şeklinde devam etti. 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr