T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Ressamlar, Gizli Kalan Sanat Aşklarını Ortaya Çıkarttı

 

Elmadağ Belediyesi ve Hasanoğlan Sanata Saygı Derneği ile ortaklaşa yapılan “Ressamlar Geldi Köyümüze” adlı proje 6. Günün sonunda, köylerde yapılan eserler sergilenmesiyle sona erdi.

Elmadağ Belediyesi Bayram Aracı Tiyatro alanında gerçekleştirilen sergi açılışına; Elmadağ İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Daire Amirleri, Hasanoğlan Sanata Saygı Derneği Başkanı Mustafa Erol, Amatör Ressamların Hocası Zahide Erol, Amatör ressamlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tekke, Kayadibi, Yeşildere mahalleleri ile Karacahasan, Aşağı kamışlı ve Deliler köyü olmak üzere 6 günde 6 ayrı yerde yaptıkları resim çalışmalarını, projenin 7. gününde  Elmadağ Belediyesi Bayram Aracı Amfi tiyatro alanında sergileyen amatör ressamların heyecanları görülmeye değerdi.

Halk Eğitim Merkezinde aldıkları eğitim ile resim çalışmaları yapan ressamlar, köylerdeki doğal yaşam alanlarını ve gördüklerini  yaptıkları resimleriyle anlatmaya çalıştılar.


Köylerdeki Çocuklar Resme, Sanata Çok Hevesli

Sergideki resimleri inceleyen Başkan Gazi Şahin; “ Çalışmalarınız çok güzel olmuş, tebrik ediyorum.” Dedi. Bu projenin amaçlarından biri olan, o köydeki mahalledeki çocuklara sanatı anlatmak, sanatı sevdirmek olduğunu belirten Başkan Şahin; “ Hocalarımızın bana söyledikleri kadarıyla, köylerdeki çocukların resme, sanata çok hevesli olduklarını ve bu projeden herkesin çok memnun olduğunu bildirdiler. Bizlerde Eğitim başta olmak üzere, Eğitim, Kültür ve Sosyal faaliyetleri ilçemizde en üst seviyeye getirdik. Bu tür çalışmalarımız devam edecektir.” Dedi.

Başkan Şahin, Projeyi Hayata Geçirdi.

Hasanoğlan Sanata Saygı Derneği Başkanı Mustafa Erol; “ Geçen yıl Elmadağ Halk Eğitim Merkezinin açmış olduğu Resim kursunu takip ettim. Kursta öğrencilerin ve toplumun değişik meslek gruplarında görevli olan bay bayan arkadaşların, büyük bir aşk ve şevkle resim yaptıklarını gördüm. Onların sadece kurs kapsamında kalmalarına gönlüm razı gelmedi ve Belediye Başkanımız Sayın, Gazi Şahin’e bu projeyi sundum. Başkanımızda projeden duyduğu memnuniyeti belirterek, hemen projenin hayata geçmesi için talimatlar verdi ve faaliyetlerimize başladık.” Dedi. Dernek Başkanı Mustafa Erol, projenin amacını ise şöyle anlattı; “ Sanatın kolay ulaşamadığı yerlere, sanatın doğru örneklerini iletmek için yaptığımız,İçlerinde gizli kalmış sanat aşkını ve yeteneklerini ortaya çıkarmak için oluşturduğumuz bir projeydi. Gördük ki; özellikle çocukların ve köy halkının sanata olan merakı ve sevgisi çok iyi. Başkanımız Gazi Şahin’e desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. ” dedi.  

Açılıştan sonra, amatör ressamlara projeye desteklerinden dolayı katılım belgeleri verildi.

Köylerde ki Çocuklara Resim Dersi.
Ayrıca köylerdeki çocuklara Resim kâğıtları ve Boyalar verilerek, doğru resimler yapabilmeleri için resim dersleri verildiği bildirildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr