T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Başkan Şahin Cağ Festivalinde Erzurumlular ile Buluştu.

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Erzurum Şen Kaya Doğan Köy Derneğinin geleneksel olarak düzenlediği Cağ kebabı festivaline katıldı.

Mavi Göl de düzenlenen şenliğe, Başkan Gazi Şahin’in yanı sıra, Dernek Başkanı Hikmet Erel, Dernek üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Erzurumlular ile halaylar çeken Başkan Gazi Şahin’e ilgi oldukça yoğundu. Halay teklifini kırmayıp, Erzurumlular ile halay çeken Başkan Şahin’in Erzurum yöresine ait uyumu da büyük beğeni topladı.

Başkan Gazi Şahin’e Teşekkür.

Festivalde konuşma yapan Dernek Başkanı Hikmet Erel, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken, “ Burada amacımız, birlik ve beraberliğimizin devamını sağlamak, yeni nesillerin birbirleri ile tanışmalarını ve kaynaşmaları sağlamak” dedi. Dernek olarak Kültür ve Sosyal faaliyetler yaptıklarını belirten Dernek Başkanı Erel; “ Halk oyunları, futbol turnuvaları, kitap okuma yarışmaları yapılarak, dereceye girenleri tatile göndererek hediye vermiş oluyoruz” dedi. Erel konuşmalarına son vermeden önce; “ Sayın Başkanımız Gazi Şahin’e ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyoruz. Davetimize Katılarak bizleri bir kez daha onurlandırdığı için tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.

Birlik ve Beraberliğin En Üst Seviyede Yaşanıyor Olmasıdır.

Başkan Gazi Şahin’ de yaptığı kısa konuşmada; “ Derneklerin, grupların en güzel tarafı birlik ve beraberliğin en üst seviyede yaşanıyor olmasıdır. Dernekler aynı zamanda, bir toplumun Kültür ve geleneklerini yeni nesillere aktaran topluluklardır.” dedi. 

Festival, hep beraber halaylar çekilerek, türküler söylenerek devam etti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr