T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Hasanoğlan Öğretmen Lisesi Mezunları ile Geleneksel Toplantı

 

Başkan Şahin, Hasanoğlan Öğretmen Lisesi Mezunları ile Geleneksel Toplantıda Buluştu.

Geleneksel olarak her yılın Temmuz ayının ilk haftasında düzenlenen ve bu yıl 25.si Gerçekleştirilen toplantı Hasanoğlan Anadolu Öğretmen Lisesi bahçesinde gerçekleştirildi.

Toplantıya, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ve Hasanoğlan Mezunları aileleri ile birlikte katıldı.

Eskiler yâd edildi.

Eskileri bir araya getiren toplantıda konuşan emekli öğretmen Yusuf Söylemez; toplantılarımızı geleneksel olarak yapmamızın amacı, iletişimimizi koparmamak, aramızdaki bağların daha da kuvvetlenmesini sağlamak, Hatıralarımızı canlandırmaktır .”dedi. Her köşesinde tarih kokan okulumuzun, her köşesinde mutlaka birilerin hatırası, bir anısı var. Biz de şimdi o anılarımızı unutmamak için hep beraber, her yıl olduğu gibi buradayız.” dedi. Eğitim hakkında nelerin yapılabileceğinin konuşulduğunu toplantıda konuşan Yusuf Söylemez; “ Bizler burada Eğitim için fikir alışverişi yaparak, Türk Eğitim sistemine bir yararımız olabilmesi için çaba gösteriyoruz.” dedi.

Hasanoğlan Öğretmen Lisesi bir tarihtir.

Başkan Gazi Şahin yaptığı konuşmasına ilk olarak; Okulda yapılacak restorasyon hakkında bilgiler verdi. Hasanoğlan Öğretmen Lisesi bir tarihtir. Bu tarih hak ettiği değeri görecektir. Bu bölgenin Turizm alanı ilan edilmesi için ise çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmaların sonucunda, 72 yıllık tarihin hak ettiği değeri ve önemi göreceğine inanıyorum.” dedi. Başkan Şahin; “ Okulun restorasyon çalışmaları başlamadan önce sizleri buraya davet edeceğim ve ilk kazmayı sizler vuracaksınız” dedi.  

Konuşmalardan sonra hep birlikte Okulu gezen Mezunların duygulandıkları ise gözlerden kaçmadı. Okul gezisinden sonra davul zurna eşliğinde eğlenen Hasanoğlan Mezunları bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr