T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açılışı Yapıldı

 

Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün  Hazırlamış Olduğu 2008 – 2009 Öğretim Yılı, Yıl sonu Genel Sergisi Açılışını Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin Yaptı. Sergiye Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdür Saim Kuş ve Halk Eğitim Merkezi Öğrencileri Katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından davetlilere bir açılış konuşma yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Pehlivan, halk eğitimin önemine değinerek şunları söyledi:”Halk Eğitim Merkezleri her kesime hitap eden, eğitim veren kurumlardır. Bu öğretim yılında 200’e yakın kursla halkımıza hizmet sunduk. Bu yıl toplumun çekirdeğini oluşturan aile unsuruna önem vererek 100’e yakın aileye, aile içi iletişim kursu verdik. Verdiğimiz çeşitli kurslar neticesinde Türkiye çapında birçok ödül aldığımızı da burada belirtmek isterim.” dedi

Başkan Gazi Şahin “Halk Eğitim Merkezleri Toplumu Yükselten Değerdir.”

Halk Eğitim Merkezi Sergisi’nde basın mensuplarına bir değerlendirmede bulunan Başkan Gazi Şahin halk eğitim merkezlerinin toplumu yükselten bir değer olarak kabul edilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Başkan Şahin sözlerini şöyle sürdürdü:” Bu tür kurslar İnsana değer veren, insanı üretime sevk eden faaliyetlerdir. Kursa katılan hemşerilerimizin neler başarabildiklerini burada görebiliyoruz. Kursiyer arkadaşlar bu tür faaliyetlerle hem üretime destek sağlıyorlar hem de kendilerini yetiştirebiliyorlar” dedi.

Kursiyerlerin el emeği işlemelerinin sergilendiği serginin 6 Haziran’a kadar açık olacağı ve sergideki bazı ürünlerin de satışa açık olduğu belirtildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr