T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
EBRU SANAT'I İLE RUHUNU DİNLENDİR, YETENEĞİNİ KEŞFET!

 

Elmadağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Elmadağ Aile Yaşam Merkezi işbirliği ile 2 ayrı noktada Ebru sanatı kursu açıldı. 


 “Ebru sanatı ile kişinin ruh hali suyun yüzeyine tesir eder.”


Elmadağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü; Ramazan ayı boyunca ücretsiz olarak verilecek olan kursların vatandaşlar için Pazartesi ve Salı günleri 09.00-12.00 saatleri arasında Aile Yaşam Merkezinde, Belediye çalışanları için Çarşamba ve Perşembe günleri 12:00-13:00 saatleri arasında Elmadağ Belediyesi Düğün salonunda verileceğini bildirdi.

“Püf noktalar kavranınca yetenekler konuşur.”


Ebru Sanatı Öğretmeni; “Ebru sanatı bir ustadan öğrenilmelidir. İşin püf noktaları kavrandıktan sonra kişi kendi yetenekleriyle eser meydana getirecektir. ”dedi.
Ebru sanatı kâğıda hayat katar.


Başkan Gazi Şahin; İnsanın ruh güzelliğini ortaya çıkaran bu sanatın İlçemizde tanıtılması amacıyla kurs açtıklarını belirterek; “Aynı şairlerin ve yazarların edebiyatta yaptıkları, müzisyenlerin müzikte, ressamların resimde yaptıkları gibi geleneksel Türk Sanatlarımızdan olan Ebru sanatı ile ebruzenler de; renkleri derleyip toplayıp kâğıda hayat katan bir sanattı icra ediyorlar.”dedi. Tüm halkımızın stresten uzaklaşmak, yeteneğini keşfetmek için kurslarımıza katılmalarını içtenlikle öneriyorum” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr