T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
SOKAK HAYVANLARINA YARDIM ELİ BELEDİYE’DEN

 

Elmadağ Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü; Sokak hayvanlarına (köpeklere) yönelik; muayene, tedavi, aşılama, kısırlaştırma ve küpe takılması, Sokak Hayvanlarının toplanması, rehabilitasyon merkezine nakledilmesi, merkezde bakımı ve tedavisinin yapılarak 5199 sayılı “Hayvanları Koruma Kanunu” gereğince alındığı doğal ortama bırakılması işlemlerini, Yeşildere kurnacık yolu üzerindeki  modern rehabilitasyon merkezinde gerçekleştirdiklerini ifade ettiler.
Önemli bir hizmeti yerine getiriyoruz.
Merkezde incelemelerde bulunan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, “Yaptığımız bu çalışmayla birlikte bölgemizde büyük bir sorunu çözüp, önemli bir hizmeti yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi. Başkan Gazi Şahin  “Hayvanlardan insanlara geçen yaklaşık 200 çeşit hastalık olduğunu belirterek, Yeşildere kurnacık yolu üzerinde ki kurduğumuz bu merkezin dolaylı olarak insan sağlığına da hizmet ettiğini kaydetti.

Başkan Şahin, 16.400 metrekare arazi üzerine kurulan, 231 metrekare kapalı alanı bulunan merkezde tedavi işlemi biten hayvanların Vatandaşların talep etmesi durumunda sahiplendirme işleminin yapıldığının da altını çizdi.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr