T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Sanayinin Kalbi Elmadağ’da Atacak

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’den Tüm Elmadağ ve Ankara’yı İlgilendirecek Bölgenin Kalkınmasına Büyük Katkı Sağlayıp Elmadağ ve Çevresinin İktisadi Hayatını Canlandıracak Dev Bir Proje Olan “Elmadağ’a Büyük ve Küçük Sanayi Projesi “Elmadağ İlçe Meclisinden Geçti.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Elmadağ’ı Ankara’nın sanayi bölgelerinden biri haline dönüştürmeye kararlı.

Başkan Şahin, uzun zamandır üzerinde çalıştığı farklı görüşleri değerlendirip bir karara vararak, sanayi bölgesi için ilk önemli adımı Elmadağ İlçe Meclisinde attı.

Elmadağ’da Baştaş Çimento Fabrikasından Lalahan Mahallesine kadar uzanan kesimde sanayi bölgesi oluşturulacak.

Sanayi bölgesinin iki farklı şekilde oluşturulması planlandı. İlk şekil olarak Büyük bir sanayi bölgesi oluşturulacak. Büyük sanayi bölgesinin Ankara’nın birçok ihtiyacını karşılaması ve devamlı gelişen yapıda olması planlandı. İkinci sanayi şekli olarak ise küçük sanayi olarak düşünüldü. Küçük Sanayi alanı ise küçük ölçekli sanayiciler için tasarlandı..
 
Konuyla ilgili planlarını ilçe meclis toplantısında bir bir aktaran Başkan Gazi Şahin Meclis üyelerine hitaben şunları söyledi: “ Düşündüğümüz, projesine başlayacağımız sanayi sitesini iki kısma ayıracağız. Birinci kısma büyük sanayi diyeceğiz. Büyük Sanayi bölgesindeki misyonumuz daha çok Ankaralı sanayi yatırımcılarını Elmadağ’a çekmek olacak.
Ankara’nın doğu bölgesinde bir sanayi şehri kurmak niyetindeyiz. Büyük sanayi bölgemiz her zaman için taleplere cevap verebilecek ve gelişmeye açık biçimde tasarlanacak İhtiyaç duyuldukça site planlamasıyla biz bu sanayi bölgesini her kesime hitap edebilecek şekilde düzenleyeceğiz.” Dedi.
 
Başkan Şahin Elmadağlı Sanayiciler İçin Küçük Sanayi Bölgesi Kuracak

Elmadağ’ı kalkındırmayı kendisine hedef seçen Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin Küçük sanayi sitesiyle; Elmadağlı küçük ölçekli sanayicilere büyük destek sağlayacağını da belirterek sözlerine şöyle devam etti. “ Sanayi bölgesindeki temel maksadımız Elmadağ insanına katkı sağlamaktır. Bizim buradaki amacımız bölgenin ve bölge insanının
refah seviyesini arttırmaktır. Tabi biz bunu yaparken bölgemizi sanayi atıklarından da koruyacağız. Her şey belirli bir plan dahilinde işleyecektir. İlçemiz içerisinde dağınık bir şekilde bulunan küçük sanayi esnaflarını da yeni sanayi bölgemize taşıyacağız. Küçük sanayi bölgemizin en az 300 sanayi esnafına hitap etmesini düşünmekteyiz.” Diye konuştu.

Başkan Şahin Elmadağ’ı cazibe merkezi haline getirmek için yapılması gerekenlerin tereddüt edilmeden yapılacağını da sözlerine ekledi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr