T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
TÜRKİYE SOMALİ KARDEŞLİĞİ

 

Somali'deki Adalet, Barış ve İlerleme Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Hacı Muhammed Yasin İsmail, Başkent Uluslar Arası Barış  Kardeşlik  Platformu’nun davetlisi olarak Ankara’ya platform  başkanı Mustafa Kurt ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek ilk ziyaretini Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ile gerçekleştirdi.


Başkent Platformunun özel daveti ile Türkiye’yi ziyaret ettiğini ifade eden İsmail; kendisinin Sultan II. Abdülhamit döneminde Somali´nin bulunduğu bölgenin başkenti Hobya´nın yöneticiliğini yapmış Sultan Ali Yusuf´un torunu olduğunu, Türkiye ile yaklaşık 300 yıllık bir tarihi ilişkisi bulunduğuna işaret etti. Sosyal hayatı, İslami birlik ve beraberliği esas aldıklarını, bu sebeplerle Türkiye ve Somali arasındaki ilişkilerin uzun zamandır çok güçlü olduğunu söyledi. Başkan Gazi Şahin ile tanışmış olmaktan  çok mutlu  olduğunu ifade etti.


Tarihsel kardeşliğin sohbeti duygusal anlar yaşattı.
Başkan Gazi Şahin;”Göreve geldiği günden bugüne Elmadağ için neler yaptığını ve yapılacak olan çalışmalarını anlattıktan sonra, “Bir Ülkenin gelişimi; iş gücünün kalitesinin yanında beşeri sermayesine de bağlıdır.” Dedi. Başkan Şahin ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Muhammed Yasin ile arasında tarihsel kardeşliğin sohbeti yapıldı, duygu dolu anlar yaşandı. Görüşmede Somali, Elmadağ belediyesi arasında ileriye dönük kardeş belediye olma sözleri verildi.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr