T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Belediyesi'nden İhtiyaç Sahiplerine Yardım‎

 

Başkan Gazi Şahin’in talimatları doğrultusunda yaklaşık 1 aylık çalışma neticesinde yardıma muhtaç aileler tespit ederek listeler oluşturdu. Oluşturulan listelere göre; Belediye personelleri tarafından yaşlı, bakıma muhtaç vatandaşların evine iftardan önce yemek servisi yapılırken, maddi durumu zayıf olan vatandaşlar için ise gıda paketi yardımında bulunularak, yardımlaşmanın önemi vurgulanıyor.

Muhtaçlara yardım eli uzatalım.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin yaptığı açıklamada Mübarek Ramazan ayında yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin önemine değinerek; “ Öncelikle Ramazan-ı Şerifin tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini diliyorum. Yardımlaşmanın, insanların birbirlerine olan bağlılığının,muhtaçlığının en yoğun yaşandığı bu mübarek ayın, birlik ve beraberliğimizi sonsuz kılması en büyük dileğimizdir” dedi. Şahin;“Bu mübarek günlerde gönlümüzden geldiği kadar,imkanlarımızın yettiği kadar,  yardıma muhtaç insanlara yardım elimizi uzatalım.”dedi.

Yıl içerisinde çeşitli yardımlar yapmaktayız.

Yardımların Ramazan ayı sonuna kadar devam edeceğini belirten Başkan Şahin; “ Bu tür uygulamalarımızı yıl içerisinde çeşitli faaliyetler ile yapmaktayız. Yapılan araştırmalar sonucunda yardıma muhtaç olduğu belirlenen ailelere, yiyecek, giyecek ve özellikle kırtasiye,okul kıyafetleri gibi eğitim masraflarında da yardımcı oluyoruz.” Dedi.

 


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr