T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Başkan Gazi Şahin, Milli Güreş Takımını Ziyaret Etti

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Elmadağ Kamp Eğitim Merkezinde çalışmalarını sürdüren İşitme Engelli Güreş Milli Takımını ziyaret etti.

İşitme Engelli Milli Takımımız çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

1 Eylül 2012 tarihinde Bulgaristan’ın Sofya Kentinde başlayacak olan, Dünya İşitme Engelliler Güreş Şampiyonasına hazırlanmak için Elmadağ Kamp Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kampa giren Milli Güreşçiler, Şampiyonada Ülkemizi Serbest ve Grekoromen Güreş takımları olarak iki takım halinde temsil edecek.

 “Bir yerel yöneticinin Spora ve Sporcuya olan ilgisi ancak bu kadar olabilir”

Güreş Milli takımı teknik sorumlusu Necmi Gençalp kamp hakkında bilgiler vererek; “Çalışmalarımız yoğun olmakla birlikte çok olumlu ve verimli geçiyor. Bu hazırlık kampımızdan sonra, son hazırlık kampımız var. Onu da Elmadağ’da yaparak Dünya Şampiyonluğunu kazanmak için Bulgaristan’a gideceğiz” dedi. Necmi Gençalp; “Elmadağ’ın gerek havası gerekse İdari amirlerinin ilgi ve alakası bizleri buraya getiren en büyük etken. Başkanımız Gazi Bey sürekli bizleri ziyaret ediyor, geliyor sporunu bizlerle beraber yapıyor, çalışmaları izliyor, sporcular ile sürekli sohbetler ederek sorunlarını dinliyor. Bir yerel yöneticinin Spora ve Sporcuya olan ilgisi ancak bu kadar olabilir. Kamp Eğitim Müdürü Mustafa Erduran’a  ve Belediye Başkanı Gazi Şahin’e ilgi ve alakasından dolayı teşekkür etti.

Başkan Şahinden Milli Güreşçilere Dondurma İkramı

Kampı ziyaret eden Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, ziyarete eli boş gelmedi. Başkan Şahin sporculara dondurma ikram ederek sıcak da hava sporcuları serinletti. Kamp hakkında bilgi alan Başkan Gazi Şahin; “ Sizleri, Milli gururlarımız olan tüm sporcularımızı, burada ağırlamaktan onur ve gurur duyuyoruz. Ata sporumuz olan Güreşi seçmeniz ise sizden beklentilerimizi biraz daha arttırıyor” dedi. Cumhuriyet tarihimizin geçmişine bakıldığında en çok başarı elde edilen spor dalı güreştir, diyerek “ Sizlerden de Şampiyonluklar bekliyoruz” dedi.

 

 

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr