T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Henkel Elmadağ’da Resmi Açılışını Gerçekleştirdi

 

Çamaşır ve Ev Bakım Ürünleri Sektöründe Adından Sıkça Bahsettiren Henkel Orta ve Doğu Avrupa’daki En Büyük İkinci Tesisinin Açılışını Elmadağ’da Gerçekleştirdi. Açılışa AKP Grup Başkan Vekili ve Milletvekili Eyüp Fatsa, Sanayi Bakanlığı Müsteşarı Ali Boğa Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Almanya Büyükelçisi Dr.  Eckart Cuntz ve Sanayici  Birçok İş Adamı Katıldı.

Çamaşır ve Ev Bakım Ürünleri sektörünün öncü firmalarından biri olan Henkel Türkiye’deki üçüncü üretim tesisi olan fabrikasının açılışını Elmadağ’da gerçekleştirdi.

Çok geniş bir katılımın gözlendiği fabrika açılışı birçok iş adamını bir araya getirdi. Açılış saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. İstiklal marşının ardından konuşmacılar kürsüye çıkarak fabrikanın açılışını değerlendirip Türk sanayisine olan katkısını anlattılar. Konuşmacılardan sonra basın mensubu ve davetlilere yeni açılan fabrikanın içi gezdirildi.

Daha sonra basın mensuplarının soruları değerlendirildi. Basın mensuplarının karşısına geçen Henkel Doğu ve Orta Avrupa Başkanı Gunter Thumser bir gazetecinin” Henkel Türkiye için kriz nedir, Henkel Almanya için kriz nedir, küresel krizde Türkiye nerededir.” Sorusuna kişisel görüşünü belirterek yanıt verdi. Thumser, Türkiye’nin krizi atlatabilecek güce sahip olduğunu söyledi ve sözlerine devam etti. “Gelişmekte olan ülkeler krize bardağın dolu tarafından bakabiliyor. Krizi yollarındaki bir taş olarak görebiliyor. Gelişmiş ülkeler ise bardağın boş tarafından bakabiliyor ve daha çok olumsuzluğa kapılabiliyor. Türkiye’deki heyecan ve istekten dolayı biz Türkiye’ye 30 milyon euro’luk bir yatırım yaptık ilk etapta 251 kişiye istihdam sağladık. Yıllık 63 milyon deterjan üretimi sağlanacaktır” dedi.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin” Elmadağ Büyük Sanayiyi Her Şekilde Kaldırabilecek Potansiyeldedir.”

Henkel fabrikası açılışına katılan ve fikirlerini basın mensuplarına aktaran Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin,  Elmadağ’ın bir çok yatırımcı için cazip bir hale dönüştüğüne vurguda bulunarak şunları söyledi.” Elmadağ yatırıma müsait bir bölgedir. İlçe meclis kararımızdan gerekli kararları çıkarttık. Elmadağ’da büyük bir sanayi kurulacak ve bu büyük sanayi bir çok kişiye istihdam sağlayacak, üretime büyük destek verecek. Büyük Sanayinin kurulması için biz ilgili ve yetkili herkesle görüş alışverişi içerisindeyiz, Elmadağ örnek başkentin örnek ilçesi olmaya çoktan adaylığını koydu” ifadesinde bulundu.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr