T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ İftarda Buluştu

 

Ramazan ayının vazgeçilmezlerinden olan iftar davetleri dostluk ve sevgiyi pekiştiriyor. Bu bağlamda Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Elmadağ ilçesinde dostluk ve sevginin ebedi olarak yayılmasına destek olmak ve iyi bir Elmadağ yönetimi için iftar yemeği organize etti.

Elmadağ Belediyesi hizmet binası bahçesinde verilen yemeğe; İlçe kaymakamı Resul Kır, Garnizon Komutanı Ahmet Keleşoğlu, Elmadağ Cumhuriyet Başsavcısı,İlçe Müftüsü,Daire Amirleri,Eğitimciler, Hasiad üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil toplum örgütü temsilcileri, banka müdürleri, emniyet yetkilileri, muhtarlar ve Şehit Aileleri katıldı.

Okunan Ezanın ardından hep birlikte oruçlar açıldı.

İlçe müftüsünün yemekten sonra yapmış olduğu duanın ardından konuşma yapan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin  “Ramazan ayı, manevi duyguların en yoğun olarak yaşandığı bir aydır. Bu ayda insanların birbirleri ile olan paylaşma duyguları en üst seviyelerdedir. Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar yemeğimizde; Elmadağlı idarecileri bir araya getirerek kaynaşma ortamını sağlamak, bu mübarek Ramazan ayının en büyük özelliklerinden biri olan,  birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden birini gerçekleştirmek” dedi.

Başkan Şahin;600 kişinin katıldığı yemekte Ramazan'da fakirlerin, kimsesizlerin, yetimlerin daha fazla gözetilmesi gerektiğini de vurguladı.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr