T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Sağlık Bakanlığı Diş Fırçası ve Macunları Halka Ücretsiz Olarak Veriliyor

 
 
Sağlık Bakanlığı tarafından Ülkenin dört bir yanına ulaştırılan diş fırçaları ve macunları halka ücretsiz olarak veriliyor.
 
 
Halkın bilinçlenmesi ve diş fırçalama alışkanlığını kazanması için Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan uygulama kapsamında, Poliklinikte hasta kayıt işleminin ardından sıra alan, çocuk ve yetişkin olarak ayrılan bütün hastalar, ücretsiz olarak diş fırçalarını, macunlarını ve diş sağlığı adına gerekli eğitimlerini alarak daha bilinçli ve sağlıklı dişlere sahip oluyor.
 
Başkan Gazi Şahin’ den örnek davranış.
 
Sağlık Bakanlığı tarafından diş sağlığı adına başlatılan kampanya kapsamında, Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Elmadağ Diş Tedavi ve Protez Merkezi’nde çocuklara cesaret vermesi için dişçi koltuğuna ilk oturan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin oldu.
 
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; Poliklinikte muayene olan hastalara geçmiş olsun dileklerini iletirken özellikle çocuklara ağız ve diş sağlığı konusunda; “ Sizler daha çok küçüksünüz ve sizlerin dişlerinize daha çok önem vermeniz gerekiyor. Sağlık Bakanlığımıza ve Mamak Belediye Başkanlığı döneminde Halk sağlığı adına birlikte ortak çalışmalar yaptıkları Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Elmadağ Semt Polikliniği Başhekimi Dr.Z.Selda Demirköprülü’ye ve ekibine bu örnek çalışmalarından dolayı halkımız adına teşekkür ediyorum. “Halkımızın sağlığı için her zaman elimizden geleni, üzerimize düşeni seve seve yapmaya hazırız.”dedi.
 
 
 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr