T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ, Badminton da Kupa ve Madalyaya Doymuyor

 
Elmadağ Gençlik ve İhtisas Spor Kulübü Milli Antrenörü Üstün Köksal ve beraberindeki Milli Sporcular Başkan Gazi Şahin’i makamında ziyaret ederek, desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.
Kupa ve madalyalarını da yanlarında getiren milli sporcular, verilen emeklerin boşa gitmediğini vurgulamak istediklerini belirttiler.
Elmadağlı Sporcuların Başarıdaki Büyük Önemi.

Elmadağ Gençlik ve İhtisas Spor Kulübü Milli Antrenörü Üstün Köksal tarafından yapılan açıklamaya göre;  7-9 Eylül tarihleri arasında, Edirne de düzenlenen 17 yaş altı Balkan Şampiyonasında Türkiye takım olarak birinci olurken, Elmadağ Gençlik ve İhtisas Kulübü Sporcuları da Türkiye’nin bu büyük başarısında önemli rol oynadılar. Tek bayanlarda Kadir İnal birinciliği elde ederken, tek erkeklerde Melih Turgut üçüncü oldu. Karışık çiftlerde de Türkiye’nin ve Elmadağ’ın gururları olan Fatma Nur Yavuz ile Melih Turgut çifti birinci oldu. Çift kızlarda da birinciliği ise Kadir İnal ve Fatma Nur Yavuz elde etti. Tek kızlar ve karışık çiftlerde de yine Elmadağlı sporcuların büyük başarısı vardı. Büşra Yalçınkaya tek kızlar ve karışık çiftlerde ikinciliği kazanarak başarılı bir grafik çizdi. Elmadağ Gençlik ve İhtisas Spor Kulübü Milli oyuncularından Yazğan Çalışır ise 15-17 Haziran tarihleri arasında İstanbul da düzenlenen Balkan Şampiyonasın da Ülkemizi en güzel şekilde temsil ederek, tek erkeklerde ve karışık çiftlerde ikincilik basamağında yer aldı.

Başkan Şahin; Elimizden gelen imkânları spor ve eğitim için her zaman sonuna kadar kullanmaya hazırım.

Başkan Gazi Şahin misafirlerinin ziyaretlerinden ve başarılarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “ Sizleri ağırlamak, sizlerle sohbet etmek beni onurlandırıyor. Çünkü ülkemizi içerde ve dışarıdaki maçlarda en güzel şekilde temsil edenlerdensiniz. Tüm Türkiye ve Elmadağ sizlerle gurur duyuyor tebrik ediyorum” dedi. Başkan Şahin sporun ve sporcunun daima yanında olduğunu belirterek; “ Elimizden gelen imkânları spor ve eğitim için her zaman sonuna kadar kullanmaya hazırım. Yeter ki, geleceğimizin teminatı siz gençlerimiz başarılı olsun, başarılı olsun ki başarının önemini anlasın ve Ülkemizin başarılara ne kadar çok ihtiyacı olduğunu bilsinler” dedi.
Bu hedeflerimize ulaşabilecek güçteyiz, inanıyoruz ve kazanacağız.
Milli Antrenör Üstün Köksal da Başkan Gazi Şahin’e desteklerinin den dolayı teşekkür ederek; “ Bu kupaları ve madalyaları getirmemizin amacı, verdiğiniz desteğin boşa gitmediği ve destekleriniz ile bu başarılarımızın devamının geleceğini belirtmek istedik” dedi. Hedefimiz Dünya ve Avrupa Şampiyonluğu diyen, Milli Antrenör Köksal; “ Bu hedeflerimize ulaşabilecek güçteyiz, inanıyoruz ve kazanacağız” dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr