T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ, Eğitim ve Öğretime Merhaba Dedi

 
Elmadağ 2012-2013 eğitim ve öğretim yılına, Atatürk anıtına Çelek konulması, Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Cumhuriyet İlköğretim okulu bahçesinde düzenlenen “ilköğretim haftası” programı ile başladı.
Çelenk koyma törenine ve Okul bahçesinde düzenlenen programa, Elmadağ Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Ahmet Keleşoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Bütün, Okul Müdürleri, öğretmenler, örgenciler ve veliler katıldı.
Sizlerin En Kıymetlileriniz, Bizler İçin De Çok kıymetliler.
Programın açılış konuşmasını yapan Cumhuriyet İlköğretim Okul Müdürü Aytekin Keser; “ Öncelikle velilere seslenmek istiyorum. En kıymetlileriniz bizlere emanet. Bu sebeple gözünüz arkada kalmasın, sizlerin en kıymetlileriniz bizler için de çok kıymetliler” dedi. Müdür Keser, İlçe Kaymakamı Resul Kır’a ve İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin’e eğitim camiasına yapmış oldukları desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Başkan Şahin; “Eğitime destek, Vatana en büyük hizmettir”
İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin konuşmasına; Yeni Eğitim ve Öğretim yılının tüm Eğitim camiasına hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak başladı. “Ne mutlu ki, yine eğitim için hep beraber, birlik olup burada toplandık” diyerek, eğitime destek için birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Eğitim için yapılabilecek her şeye destek olduklarını ve olacaklarını da belirten Başkan Şahin; “ Eğitime destek için Belediyemiz imkânları doğrultusunda okullarımızın ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarına elimizden gelen imkânları kullandık” dedi. Başkan Gazi Şahin son olarak; “ Eğitime destek, Vatana en büyük hizmettir” diyerek konuşmasını bitirdi. 
Minik Öğrencilerin Halk Oyunları Gösterisi Büyük Beğeni Topladı.
Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından “İlköğretim Haftası” konulu şiirler okundu. Okunan şiirlerden sonra, seviye belirleme sınavında dereceye giren Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri okul Müdürlüğü tarafından plaket ve hediyeler ile ödüllendirildi. 2-C sınıfı minik öğrencilerinin sergiledikleri halk oyunları ise izleyenlerden büyük alkış alırken, program yapılan ikramların ardından sona erdi.
 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr