T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Belediyesi Türk Halk Müziği kursiyerlerinden sevindiren başarı

 
 
Bursa’da, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ankara Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürlüğü tarafından Kulüp, Dernek, Kurum ve Kuruluşlar arası “Türk Halk Müziği ses ve solo çalgı  yarışması” düzenlendi.  
 
Yarışmaya katılan 8 ekip arasından Türk Halk Müziği Solist Yarışmasın’ da Elmadağ’ı temsil eden Elmadağ Belediyesi Türk Halk Müziği korosundan, 3 kursiyer Bursa’dan derece ile döndü ve Başkan Gazi Şahin’i makamında ziyaret ettiler.
 
Elmadağlı 3 Yarışmacı Türküleri ile Yarışmaya Renk Kattılar.
 
Elmadağ Belediyesi, bağlama eğitmeni tarafından hazırlanan ekip, 15-20 yaş grubunda Ayşe Nur Yıldırım ve Uğur Görceğiz ile 21-30 yaş grubunda ise Erkin Akbay adlı kursiyeler söyledikleri Türküler ile Ankara’yı ve Elmadağ’ı temsil ettiler.
 
20-30 Yaş Grubunda “gönül senden özge yar bulamadım” ezgisi ile yarışmada yer alan Erkin Akbay solo bağlamada birinci olurken, erkek solistlerde de yarışma dördüncüsü oldu. 15-20 yaş Kız Solist grubunda Ayşe Nur Yıldırım’ın seslendirdiği; “bugün yine duman sardı başımı” adlı türkü ile, yarışmada ikinciliği kazandı. Yine aynı yaş grubunda ise erkek solist ve solo çalgı da yarışan Uğur Görceğiz yarışmada altıncı oldu. Bu sonuçlarla Elmadağ Belediyesi Türk Halk Müzik ekibi Antalya da 22-23 Aralık 2012 de düzenlenecek olan finallere katılma hakkı kazandılar.
 
Başkan Gazi Şahin’den Başarlı Olan Kursiyerlere Teşekkür.
 
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, yarışmada Türküleri ile Elmadağ’ı temsil eden kursiyerlere başarılarından dolayı teşekkür ederken; “ Üç yıldır Belediyemiz tarafından açılan Kent Tiyatrosu, Seğmen Ekibi, Kent Orkestrası, Bağlama ve Türk Halk müziği kurslarımızın meyvelerini toplamaya başladık. Böyle yarışmalara katılabilecek duruma gelmiş olmamız ve bu yarışmalardan böylesine güzel dereceler alabilmemiz bizlerin doğru ve gurur verici bir iş yaptığımızın göstergesidir. Sizleri tebrik ediyor, Antalya’da düzenlenecek olan finallerde başarılar diliyorum” dedi. 
 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr