T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Hasanoğlan Sanayi Bölgesinde Tapu Dağıtım Sevinci Yaşandı.

 
 Elmadağ Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yapılan,613 hektar alanı kapsayan ve 484 adet parselden oluşan,Elmadağ  Hasanoğlan Sanayi bölgesi İmar planı çalışmaları sona erdi. Düzenlenen tapu teslim töreni ile arsa sahibi İşadamları tapularını Başkan Gazi Şahin’in elinden teslim aldılar.
 
Sanayici İşadamlarına Tapu Töreni Düzenlendi.
 
Sanayicilerimizi desteklemek ve teşvik etmek amacıyla Elmadağ Belediyesi tarafından Sanayicilerin dernek binasında düzenlenen tapu merasimine; Elmadağ İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, Ankara 1. Bölge Tapu Kadastro Müdürü Faruk Dönmez, Ankara 1.Bölge Tapu Kadastro Şube Müdürü Osman Emir, HASİAD Başkanı Çetin Tekin ve HASİAD üyeleri katıldı.
 
Elmadağ Belediyesi; Sanayi bölgesindeki mevcut problemlerin çözümü için yapmış olduğu İmar plan değişiklileri ile yeni yatırımcıların ruhsat sorunları giderilmiş olup, bölgenin gelişmesine katkı sağlayacak enerji hatlarının, otoyol ile ileriye dönük yatırımların altyapısı da oluşturdu. Yaklaşık 2.5 yıldır süren, bölge ekonomisine katkı sağlayacak bu büyük projenin sonuçlanması ile bölge de söz konusu sanayicilere yeni tapuları verildi.
 
Başkan Gazi Şahin Sanayicilerin önündeki engelleri bir bir kaldırıyor.
 
Hasanoğlan Sanayi ve İşadamları Derneği (HASİAD) Başkanı Çetin Tekin tüm dernek üyeleri adına yaptığı konuşmada; “ Sayın Başkanımız Gazi Şahin’e teşekkür ediyoruz. Gerçekten çok büyük emekleri ve uğraşları sonucu biz yatırımcıların önündeki büyük bir engelin kalkmasına vesile oldular ” dedi.
 
Başkan Şahin; “Emsal değeri 0,5 olan bir arsanın emsal değeri 1’e çıkartılarak kullanım oranının artması en büyük avantaj oldu.”dedi.
 
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Birlik ve beraberlik ruhu içerisinde ortak yapılan çalışmalar sonucunda bu konuda bizlere yardımcı olan ve işlerin hızlandırılmasını sağlayan Ankara 1. Bölge Tapu Kadastro Müdürü Faruk Dönmeze ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi. Biz Belediye olarak bu konuda elimizden gelenin fazlasını yaptığımızı rahatlıkla söyleyebiliriz diyen Başkan Gazi Şahin; “ İlçemizin kalkınması ve gelişmesi için yatırımcımıza destek olduk. Yeni İmar uygulaması ile emsal değeri 0,5 olan bir arsanın emsal değeri 1’e çıkartılarak kullanım oranının artmasını sağladık. Yani daha önce arsa sahibi arsasının yarısını kullanabiliyorken, şimdi yeni imar uygulaması ile arsanın %100’ünü kullanabilecek. Bu yeni uygulanan imar planı değişikliği ile İlçemize daha çok yatırımcının geleceğinin de söyleyebiliriz” dedi.
 
 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr