T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Belediyesi U14 Takımı Futbolda Fırtına Gibi Esiyor

 
 
Elmadağ Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 2012 yılında okullar arasında düzenlediği futbol bahar turnuvaları sonucunda, teknik kadro tarafından seçmiş olduğu öğrenciler ile  ilk kez katıldığı Ankara U14 liginde fırtına gibi esiyor.
 
11 maçta,8 galibiyet 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet
 
2012-2013 Ankara U14 Liginde mücadele eden Elmadağ Belediyesi Gençlik ve Spor kulübü sporcuları, bu grupta yaptıkları toplam 9 maçta, 7 galibiyet 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak yükselme grubuna katılma şansı elde ettiler. Yükselme grubunun 1. Hafta maçında Gölbaşı Belediye Sporu 3-1 yenip, Keçiören Bağlum Spor ile 2-2 berabere kalarak,11 maçta,8 galibiyet 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile Türkiye Şampiyonası’nda Elmadağ’ı ve Ankara’yı temsil etme hakkını kazandılar.
 
Elmadağ Belediyesi Gençlik ve spor Kulübü Başkanı “Haftada üç antrenman ile maçlara çıkan takımımız ile İlçede hasret kalınmış futbol meşalesini Belediye Başkanımız Gazi Şahin sayesinde yakmış bulunuyoruz.”dedi.
 
“Çalışmalar meyvelerini vermeye başladı.”
 
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ İlçemiz de spor aktivelerine önem verdik, Sağlıklı yaşam için spor şart dedik, büyükten küçüğe herkesin spor yapabilmesi için çalışmalar yaptık. Gençlerimizin birlik ve beraberlik içerisinde spor aktivelerine katılıp, bir şeyler yapabildiklerini görmek ise bizleri her zaman mutlu etti.  
 
U14 takımına Türkiye Şampiyonasında başarılar diledi.
 
Belediyemizin Gençlik ve Spor Kulübü U14 takımımızın azimle çalışarak, yükselme grubunda ki son maçını da alıp Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmaları bizleri yürekten mutlu etti. Sporcularımıza Türkiye şampiyonasında başarılar diliyor, her zaman yanlarında olduğumuzu tekrar söylemek istiyorum” dedi.   Başkan Şahin “İlçemiz bu tür organizasyonlar ile adını daha çok duyuracak ve tüm spor branşlarında Milli Takımlara sporcular verecektir, bizim gençliğe olan inancımız tam” dedi.
     
 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr