T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’ın verimli topraklarında yetişen domatesin tanesi 1 kilo

 
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’i makamında ziyaret eden çiftçiler yetiştirdiği organik bahçe ürünlerini Başkan Şahin’e ikram ettiler.
Elmadağ’ın verimli topraklarında yetişen domatesin tanesi 1 kilo
Çiftçiler; İlçedeki verimli topraklar sayesinde bahçesinde tamamen hormonsuz ve hayvan gübresi dahi kullanmadan yetiştirdiği domateslerin bir tanesinin yaklaşık bir kilogram geldiğini, bu kadar büyümesinin, bu kadar büyük ve lezzetli olmasının eski tarihi yerleşim yerleri olmasına, suyun kayaların arasından kendi debisi ile çıkarak bahçelerine kadar gelmesine ve toprağım verimine bağlı olduğunu belirttiler.
“Geçimini topraktan sağlayan çiftçilerimize önem vermeliyiz.”
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ; “Milli ekonominin temeli tarımdır, bunun içindir ki geçimini toprağı ekerek sağlayan çiftçilerimize büyük önem vermekteyiz. İlçemizde bulunan çiftçilerimiz Ülkemizin doğal kaynaklarını kullanarak, toprağın verimlilik durumuna göre;  bitkisel, hayvansal ve ormancılık ürünleri üreterek, bu kaynakları gıdaya çevirip, ürünlere değer kazandırıp,  ekonomiye ve tarımsal kalkınmaya katkı sağlamaktadırlar. “dedi.

Çiftçiye beyaz bayrak uygulaması
Başkan Şahin; “İlçemizde bulunan verimli topraklarımız meyve ve sebze yetiştiriciliğine çok müsait. Görüyoruz ki meyvenin de sebzenin de en iyisini yetiştirebilecek imkânlarımız var. İlçemizin bu konuda teşvik edilerek daha geniş kapsamlı ihracatlar yapılması, yetiştiriciliğin artması sağlanmalıdır. Tarımsal ürünler festivalimize katılan çiftçilerimizi ve  tarımla uğraşan vatandaşlarımızı, beyaz bayrak uygulaması ile takdir belgesi vererek tarıma bir nevi teşvik etmiş olacağız” dedi.
Verimli topraklar hormonsuz gıdalar Elmadağ’dan
Başkan Gazi Şahin; Elmadağ’ın verimli topraklarında elma, badem, çekirdek, armut, domates vb. gibi meyve ve tarımsal ürünlerin yetiştiğini, onların yanı sıra bölgenin arıcılıkta da etkili olduğunu belirtti. Bölgemiz de son zamanlarda özellikle arıcılık ile uğraşan kesimin bir artış içerisinde olduğunu rahatlıkla söyleye biliriz, diyen Başkan Şahin; “Ümit ediyoruz ki önümüzdeki yıllarda bağ ve bahçelerde tamamen hormonsuz olarak yetiştirilen meyve ve sebzelerimiz hak ettiği değeri görecek ve adından da bahsettirecektir” dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr