T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Kültürel ve tarihi değerlerimize sahip çıkmalıyız

 
Elmadağ İlçesinde yaşayan kimya mühendisi olan Ekrem Küçükersoy, 1977 yılından itibaren Elmadağ'ın tarihi ve kültürünü yaşatan eski eşyaları toplayıp, evinin alt katını müzeye dönüştürdü.
Kültürel ve tarihi değerlerimize sahip çıkmalıyız.
Ekrem Küçükersoy, "Emekli olduktan sonra boş zamanım oldu, bu zamanları değerlendirip, yöremizde çok eski yıllarda kullanılmış eşyaları bir araya toplamaya devam ettim. Aynı zamanda bu eşyaların ne işe yaradıklarını sahiplerinden öğrenmeye çalıştım. Şimdi müze durumumdaki evimde gramofon, radyo, plak ve taş plaklar, eski el dokuması halı ve kilimlerle yöreye ait kadın ve erkek giysileri, Elmadağ'da tarım aracı olarak kullanılmış döven, karasaban, pulluk, orak, tırpan, evlerde kullanılmış gaz ocakları, bakır kaplar, tabaklar, kazanlar eski demir ve kâğıt paralar koleksiyonumda yer alıyor.”dedi.

Başkan Şahin’den teşekkür plaketi
Başkan Gazi Şahin;  “Kültürümüze ve değerlerimize sahip çıkılması gerektiğini belirterek, bizden önceki nesillerin yaşamlarının bir parçası olan eski kültürel ve tarihi değerlerimize sahip çıkıp, koruma altına aldığı, yeni nesillere aktarılması konusunda emek harcadığı için kendisine teşekkür ediyoruz .”dedi.
Başkan Gazi Şahin Ekrem Küçükersoy’a yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür plaketi takdim etti.
 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr