T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Büyük Önder Saygıyla Anıldı

 

Ülkenin dört bir yanında büyük bir üzüntüyle ölümünün 74. Yıldönümünde anılan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için Elmadağ’da da tören düzenlendi.

Elmadağ Hükümet konağında Atatürk anıtına çelenk konulması ile başlayan programa; Elmadağ İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Ahmet Keleşoğlu, Siyasi parti temsilcileri ve İlçe daire amirleri katıldı. Çelenklerin Atatürk anıtına konulmasından sonra Saat 09.05’de sirenler eşliğinde Ata için iki dakikalık saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşundan sonra Elmadağ Belediyesi Kent Orkestrası eşliğinde İstiklal marşı okunurken bayrak yarıya çekildi.

“10 Kasım Atatürk’ü Anma” Programı Düzenlendi.

Hükümet konağındaki törenden sonra Elmadağ Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda Gümüşpala İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan “10 Kasım Atatürk’ü Anma” programına geçildi. Program “Sarı Zeybek” gösteri ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Elmadağ Gümüşpala İlköğretim Okul Müdürü Aytaç Özel tarafından yapıldı. Müdür Özel; “ Cumhuriyetin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet anıyoruz” dedi.

Minik Öğrencinin Gözyaşları Eşliğinde Okuduğu Şiir İse Ayakta Alkışlandı.
Program Gümüşpala İlköğretim öğrencileri tarafından “ Atatürk” konulu şiirler okunmasıyla devam etti. Şiir okuyan minik öğrencinin gözyaşları eşliğinde okuduğu şiir ise ayakta alkışlandı.

Başkan Şahin; “ Cumhuriyetimize, hizmetlerimizle, düşüncelerimizle ve en önemlisi yüreğimizle sahip çıkıyoruz”

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Zor şartlar altında kurulan bu büyük Cumhuriyetin kurucusu olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Bizlere bırakılan en büyük hazinenin yılmaz bekçileri olarak bu büyük Cumhuriyete hizmetlerimizle, düşüncelerimizle ve en önemlisi yüreğimizle sahip çıkıyoruz” dedi. 

 

 

 

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr