T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Uluslararası Proje’nin İlk Toplantısı Elmadağ'da Yapıldı

 

Elmadağ Barut İlköğretim Okulu “Barış Dolu Avrupa Okulları İçin Şiddetle Mücadele Edelim” adlı proje kapsamında Avrupalı misafirlerini ağırladı.

Elmadağ’da düzenlenen ilk toplantıya; Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Bütün, Barut İlköğretim Okul Müdürü Bülent Küpeli, Öğretmenler, öğrenciler ve Avrupalı misafirler katıldı.

2 Yılı Kapsayan Projeye start verildi.

Koordinatörlüğünü Romanya’nın yaptığı, “Barış Dolu Avrupa Okulları İçin Şiddetle Mücadele Edelim” adlı proje, Türkiye, İspanya, Romanya, Hollanda, Avusturya, İngiltere ve Portekiz gibi Avrupa ülkelerini bir araya getiriyor. 2 yıl sürecek olan proje ile ülkeler arası diyalogların artmasının yanında farklı kültürdeki insanları bir araya getirerek kültür alışverişini de sağlayacaktır.

Bağımlılıklardan kurtulalım şiddetin önüne geçelim.

Okullarda son zamanlarda artan şiddet ve şiddete sebep olan unsurlar ve bu unsurların nasıl ortadan kaldırılacağı gibi konuları kapsayan toplantıda konular karşılıklı sunumlar ile masaya yatırıldı. Alkol, sigara, uyuşturucu vb. gibi madde kullanımının çok küçük yaşlara kadar inmiş olması şiddetin en büyük nedeni olarak kabul edilen toplantıda, öğretmenin öğrenciye, öğrencinin de öğretmene göstermiş olduğu şiddet konuları ve bu konular hakkında alınacak tedbirler de gündem maddeleri arasındaydı.

Proje kapsamında bir hafta Türkiye’de bulunacak olan Avrupalı misafirlere Ülkemiz hakkında bilgiler verildi.

Başkan Şahin’den Avrupalı Misafirlere; “Hoş Geldiniz”

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Ülkemize, şirin İlçemize hoş geldiniz. Bu anlamlı proje altında toplanan tüm Ülke temsilcilerini tebrik ediyorum. Eğitime destek için gönül vermiş her kesimi takdir ederim. Gerek yapılan projeleri ile gerekse bire bir destekleri ile eğitime destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantının sonunda Barut İlköğretim Okul Müdrü Bülent Küpeli, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’e eğitime vermiş olduğu hizmet ve desteklerinden dolayı hediye takdim etti.

Okul öğrencileri tarafından hazırlanan halk oyunları gösterilerini izleyen Avrupalı misafirler gösteriden oldukça memnun kalırlarken, oyun havaları ile birlikte eğlenmenin mutluluğunu da yaşadılar.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr