T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
El Ele Olalım Engelleri Kaldıralım

 
 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Elmadağ’da birlik ve beraberlikle kutlandı.
 
Program İlçedeki Engellilerin Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’i makamında ziyaret etmesi ile başladı. Elmadağ Özürlüler Derneği Başkanı Havva Tiryaki ve beraberindeki engelli vatandaşları, öğrencileri makamında kabul eden Başkan Gazi Şahin misafirlerine kendi elleri ile çikolata ikram etti.
 
Misafirlerle tek tek ilgilenerek sohbet eden Başkan Gazi Şahin’e Elmadağ Engelliler Başkanından engelli kardeşleri adına teşekkür!
Elmadağ Engelliler BaşkanıHavva Tiryaki “Belediyemizin ikinci katını bu güne kadar hiç görememiştim çünkü asansör yoktu. Engellilerin önlerine konulan engeller kaldırılmadığı zaman bizler asıl o zaman engelliyiz. Hizmet sunulunca  eş değer haklarımıza önem verilince görüyorsunuz bizler engelli değiliz. Sayın Belediye Başkanımızın bu değerlere önem vermesi sonucu ilk defa Belediyemizin ikinci katına çıkmanın, Sayın Başkanımızı makamında ziyaret etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”dedi. Tiryaki; “ Büyük bir duyarlılıkla, samimi bakışıyla ve gönülden verdiği söz ile bizleri dinleyerek bu hizmeti gerçekleştiren, bugün bizler için böylesine güzel bir program hazırlayan Elmadağ Belediye Başkanımız Sayın Gazi Şahin’e bu çalışmalarından dolayı tüm kader arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.
 
Başkandan anlamlı hediye
 
Yaklaşık on üç yıl önce kas hastalığına tutulan ve yürüyemeyen Mustafa Toprak adlı vatandaşa Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin Akülü tekerlekli sandalye hediye etti.
Bacaklarındaki rahatsızlıktan dolayı, uzun zamandır camiye gidemediğini ve toplum içerisine giremediğini belirten Mustafa Toprak; “ Bu güzel günde bu güzel hediye sayesinde ibadetimi cami de yapabilecek olmak, toplum içerisine girip kendi işimi kendim yapabilecek olmak çok güzel, Sayın Başkanımız Gazi Şahin’e ve Devletimize tekrar teşekkür ediyorum” dedi.
 
Başkan Gazi Şahin; “ Hepimiz engelli adayıyız”
 
Başkan Gazi Şahin; “Kimimiz doğuştan, kimimiz ise sonradan yaşadığımız bir olay veya bir hastalık ile engelli olabiliyoruz. Hepimiz engelli adayıyız. Aslında engelli insan yoktur, engel insanın önündeki zorluklardır. Bizlerde bu zorlukları Devletimizin bize verdiği imkanlar doğrultusunda ortadan kaldırmak için elimizden gelen imkânları kullanarak, engelsiz bir Elmadağ olma yolunda ilerliyoruz.”dedi.
Hizmet binamızın girişine engelli rampaları, engelli asansörü,engelli tuvaleti yapılmış olup,yeni yapılan parklarımıza ve kaldırımlarımıza rampalar yapılmıştır.İlerleyen zamanlarda engelli kardeşlerimizin sosyal ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebilmeleri için İlçemizde eksiklerimizin kalmayacağına inanıyoruz. Dünya Engelliler gününü kutlarken  “ Sizleri sene de bir, hafta bir gün değil, her zaman anıyor, düşünüyoruz.”dedi.
 
Birlikte yenilen öğle yemeği ardından Elmadağ Belediyesi Düğün salonunda Belediye tarafından hazırlanan programa İlçe Kaymakamı Resul Kır,Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Ahmet Keleşoğlu, İlçe Daire amirleri engelliler ve aileleri katıldı. Elmadağ Belediyesi Kent Orkestrası eşliğinde türküler söyleyerek doyasıya eğlenen ve şarkılar söyleyen engelli vatandaşların mutlulukları görülmeye değerdi.   Program, engellilere hediye dağıtımı ile sona erdi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr