T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağlı Çiftçiler için” Tarımsal Eğitim Merkezi Projesi” hazırlanıyor.

 
Öncü Çiftçi Dayanışma Dernek Başkanı Esat Nadir Eryılmaz, Prof. Dr. Mehmet Halil Bölükbaşı ve Dernek üyeleri ile Başkan Gazi Şahin’i makamında ziyaret ederek, Tarımsal Eğitim Merkezi ile ilgili projelerini anlattılar.
Çiftçilerimize daha verimli kazanç için öncü olacağız.
Projenin amacını anlatan Prof. Dr. Halil Bölükbaşı;  “Eğitimin her konuda ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Derneğimizin amacı isminden de anlaşılacağı gibi çiftçilerimize öncü olmak. Çiftçilerimiz bu proje kapsamında alacakları eğitim ile bilinçlenerek daha verimli ve daha kazançlı mahsuller elde edecekler” dedi. Projenin diğer amaçlarını da anlatan Prof. Dr. Halil Bölükbaşı; “ Çiftçilerimizi teşvik ederek pazar alanlarındaki seçenekleri arttırarak üretim desteğinin yükselmesini, İnsan sağlığına en az zararı verebilecek tarım ürünlerinin yetiştirilmesi amaçlamaktayız.” Dedi.
Hayvancılık konusunda da çalışmalar yapacaklarını belirten Prof. Dr. Mehmet Halil Bölükbaşı, kurulacak olan eğitim merkezimizde alacağı eğitimler sonucunda başarılı olan çiftçilere ücretsiz olarak akkeçi ( Saanen ) vereceklerini ve üreme desteklerini sürdüreceklerini söyledi. Bu keçilerin bakımlarının çok zor olduğunu ve bilinçli eğitim almış bakıcılar tarafından bakıldığı zaman verim alınacağını belirtti. Bu düşünce ile hem akkeçi’nin devamlılığını sağlamayı, hem de hayvancılık pazar alanının genişletilmesini düşünüyoruz.” dedi.  
Başkandan çiftçilere de projeye de destek.
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin;  Geçimini çiftçilik ve hayvancılıkla sağlayan vatandaşlarımızın sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkı sağlayıcı her türlü organizasyona destek vermek, dedelerinden gördükleri tarımsal üretim tekniklerinin değiştiğini göstermek, tarımda, bilim ve teknolojinin uygulanması yoğun tarımın giderek yaygınlaşması gübrelerden daha bilinçli ve bilgili şekilde yararlanılmasını sağlamak için İlçemizin verimli topraklarında düzenlenecek olan her türlü faaliyete destek olmak amacıyla başlatılacak olan bu tür çalışmaların imkanlar doğrultusunda yanında olacağını belitti.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr