T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağlı Ev Hanımları Badmintonda

 
Elmadağlı Ev Hanımları badmintonda
Yaklaşık bir buçuk yıl önce, Elmadağ Belediyesi tarafından ücretsiz olarak açılan kurslara Elmadağlı ev hanımlarını ilgisi her geçen gün daha da artıyor. 15 kişi ile başlayıp 270 kayıtlı ev hanımının istekleri doğrultusunda kurslara yeni bir branş daha ilave edildi.
 
Elmadağlı Ev Hanımları Badminton kursunda.
 
Sabahın erken saatlerinde Elmadağ Belediyesi Ertuğrul Gazi Kapalı Spor Salonun da Belediye Spor Antrenörleri tarafından verilen Step, Aerobik ve plates kurslarına katılan kursiyerlergünlük işlerine başlamadan önce spor yaparak güne daha zihinde başlıyorlar. Kursiyerlerin isteklerini değerlendiren Elmadağ Belediyesi Antrenörleri Badminton kursu da açarak, eğitimlere başladılar.
 
Raket ve Spor Çantaları Başkan Gazi Şahin’den Hediye
 
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, kursiyerleri ziyaret ederek Badminton raketi ve spor çantası hediye etti. Ücretsiz olarak açılan kurslara olan ilgiden oldukça memnun olan Başkan Şahin, kursiyerlerle sohbet ederek İnsan sağlığında sporun önemine dikkat çekerek; “ Siz saygı değer hanımefendilerimizin günlük yaşantı yoğunluğundan, bir nebze de olsa uzaklaştırabilmek ve günlük yaşam stresine karşı fiziksel ve ruhsal hazırlıklarının sağlanmasına destek olabilmek için bu kursları açtık. Uzun yıllardan bu yana tüm dünyada kullanılan bu spor dalları, insanların hayatlarını kolaylaştırmasını sağlıyor. Duruş bozukluklarından, ağrılara, unutulmuş kaslara kadar tüm vücudun çalışmasını sağlıyor” dedi. Ev hanımlarımızı önemsiyor, sağlıklı yaşamaları için elimizden gelen aktiviteleri yapmalar için destek olmaya gayret ediyoruz” diyen Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Bu tür faaliyetler, katılımlarınız doğrultusunda devam edecek ve açılmasını istediğiniz başka branşlar varsa onları değerlendireceğiz” dedi.
 
Başkan Şahin’den açılış Maçı.
 
Kendisinin de spor yaptığını özellikle Badminton da çok iddialı olduğunu belirten Başkan Gazi Şahin, kursiyerlere gösteri maçı yaptı.
 
Elmadağ Belediyesi Spor Antrenörleri tarafından yapılan açıklamaya göre; Kursların hafta içi sabah(09.00-10.00) öğlen13:00 -14.00) ve akşam(18-00-19.00) olmak üzere günde üç seans ile devam etmekte olup, öğlen seansının Elmadağ İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Salonunda yapıldığı belirtildi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr