T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Belediyesi TS ISO 10002 ye hazırlanıyor.‏

 

Elmadağ Belediyesinde kaliteli hizmet için  TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi belgelendirme kapsamında kurum içi eğitimlere başlandı.Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitim programına Belediye birim Müdürleri,MYS temsilcileri,zabıta ve güvenlik personelleri  tam kadro katıldı.

İlçe genelinde hizmet kalitesini en üst noktaya taşımak için personele yapılması gerekenler anlatılırken, TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sisteminin amacı da anlatıldı.

“Tüm işlerimizde Müşteri memnuniyetini esas aldık”

Mys Birim sorumlusu; “ Bu sitem, müşteri şikâyetlerinin en kısa sürede, en doğru yoldan gerekli birime iletilmesi ve ilgili birim tarafından sonuçlandırılıp, sonucun müşteriye aktarılmasını sağlamak için kurulmuş bir sistemdir” dedi.  Belediyeye hizmet almak için gelen vatandaşlara nasıl davranması gerektiğini örnekleyen, uygulanması gereken prosedürlerin önemini vurgulayan, takip aşamalarını slâytlarla anlatan MYS Birimi, yapılan tüm işlerimizde müşteri memnuniyetinin esas alınması gerektiğini dile getirdi.

“Hizmet kalitemizi her geçen gün daha da arttıracağız.”

Eğitimleri yakından takip eden Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; Müşteri ile yüz yüze görüşen tüm personelimize TS ISO 10002 Standardı ,kurumun müşteriye bakış açısı ve müşteri yönetim sistemi, İş tektik eğitimi, fonetik diksiyon, beden dili, iletişim becerileri gibi konular üzerinde eğitimler verildi. Bir haftayı kapsayan bu eğitimlerle müşteri ile kurum arasındaki iletişimin nasıl olacağı aktarıldı. Ayrıca bu toplantıların kurumdaki sistemin daha kapsamlı öğrenilmesi amaçlandı.Halkımızın memnuniyeti ve huzuru için hizmette sınır tanımayacak,her geçen gün kendimizi ve hizmetlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz.”dedi.

 

 

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr