T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağlı Seymenlerden “Atam Hoş geldin” Gösterisi.

 

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 93. yılı Elmadağ’da da düzenlenen törenle kutlandı. Elmadağ Hükümet konağı önünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk anıtına çelek konması ile başlayan programa; Elmadağ İlçe Kaymakamı Resul Kır, ilçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Ahmet Keleşoğlu, Siyasi parti temsilcileri, İlçe Daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. Anıta çelenk konulması ,Elmadağ Belediyesi bando ekibi  eşliğinde saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasıyla başlayan tören Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 93. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, ilçede her yıl düzenlenen “ATATÜRK KOŞUSU” ile devam etti. İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünün ev sahipliğini yaptığı “Atatürk Koşusu” küçükler, yıldızlar ve gençler olarak üç grupta yapıldı. Öğrencilerin kıyasıya yarıştığı koşu izleyenleri de heyecanlandırdı.

Seğmen Ekibi Ayakta Alkışlandı.

27 Aralık 1919’da Ankara’ya ayak basan Atatürk’ün Ankaralı seğmenler tarafından karşılandığını anımsatmak için, Elmadağ Belediyesi Seğmen ekibi tarafından katılımcılara Seğmen gösteri yapıldı. Ayakta alkışlanan ekibin gösterisinden sonra ödül törenine geçildi. “Atatürk” koşusunda dereceye giren öğrenciler, kupa ve madalyalarını protokolün elinden aldılar.

Başkan Şahin; “Yurdun tam ortasında ve cephelere de eşit uzaklıkta olan Ankara milli mücadelenin merkezi kabul edildi.”

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Bundan 93. Yıl önce Ülkemizin dört bir yanı düşmanlar tarafından saldırılara uğruyordu. Haberleşme ve ulaşım olanağının çok az olması ise savaşın en büyük olumsuzluğu idi. Bu olumsuzluklara cevap verebilecek, yurdun tam ortasında ve cephelere de eşit uzaklıkta olan Ankara milli mücadelenin merkezi kabul edilerek düşmanların topraklarımızdan geri çekilmeleri sağlanmış olundu” dedi. Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 93. Yılı kutladığımız bu gün, yine birlik ve beraberliğimizin büyük bir örneğini hep birlikte göstermiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr