T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ 2013'e Dev Bir Proje ile başladı.

 
Elmadağ Belediyesi 2012 yatırım programı kapsamında yer alan “Elmadağ Kültür ve Sanat Merkezi Projesi” Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından hazırlanıp, Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Etüd Daire Başkanlığı tarafından yapılan incelemeler sonucu onaylandı. Onaylanan bu büyük proje Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilerek sözleşmesi yapılmış olup, 2013 ün ilk gününde hafriyat çalışmalarına başlamıştır.
“Kültür Merkezi Projemiz kent kimliğine olumlu katkı sağlayacak. “
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Belediye hizmet binamızın yanında bulunan amfi tiyatro alanının yanında yapımına başlanan Elmadağ Kültür Merkezi projemiz ile, Ankara Metropol İlçe konumunda olan İlçemizin kent kimliğine olumlu katkı sağlayacağına inanıyor, halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. “dedi.
Başkan Şahin; “ 5.000 m² inşaat alanına sahip Kültür Merkezimizde, 1. katında el sanatları atölyeleri tasarlanarak Sanat’a gönül vermiş sanatseverler için çalışma ve sergi alanları, okuma, bilgisayar ve tv odaları yer almaktadır. Zemin katta toplam 450 kişi kapasiteli gösteri amaçlı bir salon, iki adet 135 m² alana sahip çok amaçlı toplantı salonları ve ofisler bulunmaktadır. Bodrum katta ise halk oyunları eğitim salonları, sığınak, arşiv ve teknik birimler bulunmaktadır.”dedi.
Kültürel faaliyetlerimiz tek çatı altında toplanacak.
Projemizin tamamlanmasıyla birlikte İlçemizin sosyal ve kültürel alandaki ihtiyaçları tek çatı altında gerçekleştirebilecek. Bu güzel projede bizlere destek olan başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr