T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Gazi Şahin’den Sanayi Devrimi

 

“Elmadağ Değişiyor” Projesi İçerisinde Tertip Edilen ve 62 Kişilik Sanayici İş Adamı ve Banka Müdürlerinin Katıldığı “Elmadağ’da Büyük Sanayi” İçin İlk Büyük Toplantı Yapıldı 

Toplantıya katılımın çok geniş olması sebebiyle Elmadağ Belediyesi düğün salonunda yapılan organizasyona ilgi yoğundu. Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in organize ettiği Sanayi toplantısına Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, HASİAD(Hasanoğlan Sanayici ve İş Adamları Derneği) yönetim kurulu başkanı Çetin Tekin, yönetim kurulu başkan yardımcısı Mehmet Suat Koçoğlu, yönetim kurulu üyeleri Kasım Kahraman, Fatih Erdal, Veysel Karabaş, çok sayıda iş adamı ve banka müdürlerinden oluşan 62 kişi ve Elmadağ Belediyesi  ilçe meclis üyeleri katıldı.

Toplantıda Elmadağ’ın ilerisine yönelik projeler bütününü aktaran Başkan Gazi Şahin, Sanayici iş adamlarına hitaben şunları aktardı. “Bölgenin kalkınması için hepimiz elimizden geleni yapacağız. Hedefimiz doğrultusunda yılmadan çalışacağız. Bu toplantı bir ilk olacak ve ayda bir bu tür toplantılar gerçekleştireceğiz. Elmadağ’ın ilerisi için sistemli bir çalışma yapılması gerekmektedir. Biz bu sistemi oturtacağız ve uzun vadede Elmadağ’ımıza çok şey kazandıracağımızı düşünüyorum” dedi.

İş Adamlarının Dikkatle Takip Ettiği Toplantı Sineviyzon Destekli Yapıldı

Sinevizyon desteğiyle ileriye yönelik görüşlerini aktarmaya devam eden Başkan Gazi Şahin sözlerini şöyle sürdürdü.”Biz sanayide atılımı gerçekleştireceğiz. Sanayide atılımın gerçekleşmesi için planlı, programlı çalışmamız gerekmektedir. Elmadağ’ı kalkındırmak hepimizin görevidir. Bu görev doğrultusunda Elmadağ Belediyesi olarak bölgemizin sosyal donatısını hazırlayacağız, imar planlarımızı düzenleyeceğiz, gerekli rekreasyon alanlarını da ihmal etmeden çalışacağız. Bu çalışmalarımızın bazılarına başlanmıştır. İmar planlamasına yönelik çalışmalarımız iki aydır aralıksız devam etmektedir. Sanayi Bölgesi için yol çalışmalarına da önümüzdeki günlerde başlanacaktır. Kısacası ne yapılması gerekiyorsa biz işbirliği içerisinde yapacağız.” İfadesinde bulundu.

Sanayi ile İlgili Toplantılar Devam Edecek

Başkan Şahin, sanayici iş adamlarını yatırıma davet ettiğini belirterek hitabına devam etti.” Anahtar kelimemiz çalışmak olacak. Biz çalışmak için yetki aldık. İlk toplantımızı düzenledik. Bu ortamdan şu bilgiyi de siz sanayici iş adamlarına söylemek isterim. Şu ana kadar 15 yatırımcı arkadaşımız bize müracaat etti. Bu bilgi Elmadağ’ımız için çok önemlidir. Elmadağ’ın kalkınması çok önemlidir. Bunu birlikte başarabileceğimize ben yürekten inanıyorum.” Diye görüş bildirdi.

Başkan Şahin “Devlet Devamlılık Arz Eder”

Sanayici ve iş adamlarına yönelik bilgilendirme ve teşvik toplantısına katılımcıların ilgisinin yoğun olması sebebiyle davetlilere teşekkürlerini ileten Başkan Gazi Şahin devlette devamlılık arz eder anlayışına vurgu yaptı.”Sanayi şehri Elmadağ için tüm kurum ve kuruluşlarla ilgili görüşmeler yapılmıştır. Devlette devamlılık arz eder anlayışı doğrultusunda çalışmalarımız devam edecektir. Biz Büyükşehir Belediyesi olsun ilgili devlet kurumları olsun hepsiyle irtibat halindeyiz.” Dedi.

Sanayi Bölgesi İçin Nitelikli İş Gücüne İhtiyaç Duyulacak

Başkan Şahin, Büyük sanayinin nitelikli elamana ihtiyaç duyacağına da dikkat çekerek şöyle devam etti.” İyi tasarlanmış kararlar yerinde atılmış sağlam adımlar gücümüze güç katar. Güçlü ve üretken bir sanayi için nitelikli elamana ihtiyaç vardır. Biz nitelikli eleman içinde üniversitelerle görüş alışverişi içerisinde olduk ve olumlu yanıtlar aldık.” İfadesinde bulundu.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, toplantı sonrası akşam saatlerine kadar sanayici iş adamlarıyla makamında fikir alışverişi içerisinde bulundu.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr