T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Başkan Şahin den Pazar Esnafına Denetim

 
Başkan Şahin den Pazar Esnafına Hem Denetim Hem Ziyaret
Başkan Gazi Şahin’in  Zabıta Müdürüyle birlikte yapmış olduğu Pazar denetiminde, pazarcılar görüşlerini Başkan Şahin e rahatça aktarma fırsatı buldu. Başkan Şahin’le sohbet imkânına da yakalayan pazar esnafı ;  Elmadağ pazarlarının halka daha iyi hizmet etmesi hususunda birlik olduklarını, pazarcıların taahhütname ve sözleşme kurallarına riayet ettiklerini ifade ettiler.
Temiz çevre anlayışı ile gelen hijyen
Pazarlarda denetimlerin arttırıldığını aktaran Zabıta Müdürü, pazarcıların yüksek sesle satış yapmamaları konusunda gerekli uyarıyı yinelediklerini, güzel bir ortamda alışverişin sağlanması maksadıyla devamlı pazar alanı içerisinde bulunduklarını ve vatandaşların şikâyetlerine anında cevap verdiklerini söyledi. Kontrollerdeki amaçların esnafa para cezası kesmek olmadığını belirten Zabıta Müdürü, kontrollerin vatandaşa sunulan hizmetlerde kaliteyi ve hijyeni korumak amaçlı olduğunu vurguladı.
”Pazarda nazik olun, halkımız memnun olsun hepimiz memnun olalım”
 Pazar esnafına kurallara uymanın önemini ve topluma sağladığı huzuru örneklerle açıklayan Başkan Gazi Şahin,”Esnaflıkta temel olan görüş ticarette devamlılığın sağlanması ve müşteri memnuniyetidir. Kurallara uyulursa bu görüş kendiliğinden sağlanır ve hem siz esnafçılar hem müşteri hem de kontrol mekanizması memnun olur. Tersi durumda ise müşteri memnuniyetsizliği ile esnafın geliri düşer ve şikâyetlerle durum kontrol mekanizmasına yani bize yansır. Olumsuzluğun birbirini tetiklememesi için kurallara riayet edin. Pazarda nazik olun, böylece halkımız memnun olsun hepimiz memnun olalım.” dedi. Pazarlara gereken önemin verildiğini vurgulayan Başkan Şahin, kurallara uyulması hususunda herkesin üzerine düşen göreve önem vermesi gerektiğine dikkat çekti.
 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr