T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Okullardan Mesleki Tanıtım Dersine Yoğun İlgi

 

Elmadağ Gazi Şahin Anadolu Lisesi, 10-A Sınıfı öğrencilerinin talebi üzerine,  Başkan Gazi Şahin, öğrencileri ziyaret ederek mesleki tanıtım dersi verdi.

Başkan Şahin; “Belediyelerin birinci görevi: Halkımızın huzurlu bir yaşam sürdürmesi için gerekli çalışmaları yapmaktır.”dedi.

Başkan Şahin, Belediye Başkanlarının görevleri, yetkileri ve yerel yönetimler hakkında bilgiler verdi. Belediyelerin, halkın mahalli ve müşterek ihtiyaçlarını karşılamakla zorunlu kurumlar olduğunu belirtirken “ Alt ve Üst yapı çalışmaları ile halkın huzurlu bir yaşam sürdürmesi belediyelerin birinci görevidir” dedi. Üniter Devlet, Demokrasi, Yasama, Yürütme, Yargı, Yerel ve Genel yönetimler hakkında da bilgiler verirken, öğrencilerin sorularını da yanıtladı. Başkan Gazi Şahin; “ Sizleri, görgü,gelenek, görenek kurallarına dikkat ederek beni dinlemenizden dolayı teşekkür ediyor, on üzerinden on veriyorum” dedi. Okulları ziyaret ederek, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya gelmelerinin, eğitimcilerle yakın temas halinde bulunmalarının, en çok öğrencilere fayda sağlayacağını ifade eden Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Geleceğimizin teminatı olan örgencilerimizle ve onların bu topluma en iyi bireyler olmaları konusunda eğitimler veren eğitimcilerimize başarılar diliyorum” dedi.

“Çalışarak İyi Yerlere Gelinebileceğinin Güzel Bir Örneğini görüyoruz.”

Okul Müdürü Nesim Erkınay;  Bu tür ziyaretler öğrencilerimizin ufkunu açarken, hiç bir şeyin imkânsız olmadığını ve çalışarak bir yerlere gelinebileceğinin güzel bir örneği olduğunu düşünüyorum. Bu sebepten dolayı biz eğitimcilere her zaman destek olan, Sayın Belediye Başkanımız Gazi Şahin’e teşekkür ediyorum” dedi. 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr