T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
“Herkes İçin Sağlık” Kampanyasının İkinci Aşaması Başladı

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in Sağlıklı nesiller oluşturmak için başlattığı “Herkes İçin Sağlık” kampanyasının İkinci Kısmı Resmi Katılımla Başladı. Elmadağ Belediyesi Binasında Ücretsiz Olarak Yapılan Göz Sağlığı Taramasına Elmadağlı Vatandaşların İlgisi Bir Hayli Yoğundu.
 
Başkan Gazi Şahin’in Başlatmış olduğu “Herkes İçin Sağlık” kampanyasının ikinci kısmı resmi katılımla başladı. Göz sağlığı taramasının açılışına katılan Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek ve daire amirleri göz sağlığı taramasından geçtiler.

Işıkgöz Merkezi’nin katkılarıyla yapılan göz sağlığı taramasına yoğun ilgi gösteren Elmadağlı vatandaşlar Başkan Gazi Şahin’e teşekkür ettiler.


Vatandaşların ilgisine teveccühle yaklaşan Başkan Gazi Şahin,  vatandaşların desteğini almanın önemine değindi.” Elmadağ Belediyesi olarak insanımız için halkımız için olumlu faaliyetlerde bulunmaya çalışıyoruz. Hizmetimiz insan merkezlidir. Bu anlayış doğrultusunda haziran ayı halkımız için sağlık ayı olacaktır. İlk olarak yaşlılarımızın tedavisini tamamladık. İkinci olarak tüm Elmadağ halkını ücretsiz göz sağlığı taramasından geçiriyoruz. 30 Haziran’da ise Gazi Üniversitesi iş birliğiyle ücretsiz genel sağlık taraması yapacağız.” Dedi.

Gazi Şahin’in başlattığı   “Herkes İçin Sağlık” kampanyasının yerinde bir kampanya olduğunu aktaran Işıkgöz Merkezi Başhekimi Op. Dr Hikmet Hasıripi göz sağlığının önemine vurguda bulundu. “Gözlerimiz dış dünyayı açılan penceredir. Göz sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Başkanımız Gazi Şahin’in sağladığı bu hizmet İnsan sağlığına verdiği değerin en önemli işaretidir.” Dedi.

“Herkes İçin Sağlık” kampanyasının ikinci aşaması olan göz sağlığı taramasının 3 Temmuz 2009 tarihine kadar devam edeceği, toplamda 2000 (ikibin) kişinin göz muayenesinin yapılacağı, tedavi gerektiren durumda ise SGK’nın uygulamaları çerçevesinde tedavi ve operasyonların gerçekleştirileceği söylendi.

Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan bir kısım vatandaşların ileri tetkik ve tedavisinin ise Elmadağ Belediyesi, Elmadağ Kaymakamlığı ve İşıkgöz Merkezi’nin iş birliği ile tedavi ve operasyonlarının ücretsiz olarak karşılanacağı bildirildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr