T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Şiir Olimpiyatları Finali Yapıldı

 
 Elmadağ, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi tarafından hazırlanan ve bu yıl beşincisi düzenlenen şiir olimpiyatları finali Halk Eğitim merkezi konferans salonunda yapıldı.
 
Programa Elmadağ İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuaip Bütün, İlçe daire amirleri, öğretmenler ve örgenciler katıldı.
 
Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuaip Bütün; “ Şiir ve kitap okuyun. Herkes şiir yazamaz ama herkes şiir okuyabilir” dedi. Konuşmasında İlçe Belediye Başkanı Şahin’e de teşekkür eden Bütün; “ Biz Elmadağlı eğitimcileri geri çevirmeyip eğitime sürekli destek olduğu için Sayın Başkanımız Gazi Şahin’e ilçe eğitim camiası adına teşekkür ediyorum” dedi.
 
“Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var” adlı şiir başarı getirdi.
 
Şiirlerini heyecanlı duygular ile okuyan öğrenciler birincilik için kıyasıya yarıştılar. Sahnede duruş, konsantrasyon, ses kullanımı, duyguyu hissetme ve hissettirme esaslarına göre değerlendirme yapan Jüri üyeleri,  “Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var” adlı şiiri ile sahne alan Buse Çelik’i birinci olarak ilan ettiler. Bu sonuç ile Buse Çelik Ankara da düzenlenecek olan Şiir yarışmasında Elmadağ’ı temsil etme hakkı kazandı. Dereceye giren gider örgenciler hediyelerini protokol üyelerinden aldılar.
 
Şiir,sosyal bir karakter kazanmaktır.
 
Şiir; duyguların aktarılmasının en saf en temiz ve en gerçek yaşandığı bir duygudur. İnsanlarla ilişkileri güçlendirmekte, kişiye daha sosyal bir karakter kazandırmaktadır. Sevinçlerimizi, hüzünlerimizi paylaştığımız en yakın dostlarımızdır şiirlerdiyen Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Şiir okumak en az yazmak kadar da zevkli ve gereklidir. Şiirler okuyun, hatta yazabiliyorsanız şiir yazın. Duygularınızı şiirlere dökün” dedi. Yarışmacıları da tebrik eden Başkan Şahin; “ İlçemizi Ankara da temsil edecek olan Buse kızımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.
 
 
 
 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr