T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağlı Güreşçilerin Büyük Zaferi.

 
18-20 Ocak 2013 tarihleri arasında, Ankara Yaşar Doğu Spor Salonunda yapılan 11- 13 Yaş Minikler Şampiyonlar Turnuvasına katılan, Elmadağ Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreş takımı, Şampiyonluk kupasını aldı.
16 Takımın 138 sporcu ile mücadele ettiği turnuvadaki maçlar çekişmeli geçerken, izleyenlere de zevkli bir turnuva izlettiler.
Serbest Stilde takım Halinde birinci, Grekoromen stilde ise Takım Halinde Üçüncü Oldular.
Turnuvaya 20 sporcu ile katılan Elmadağ Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreş takımı, 2 altın, 3 gümüş ve 7 bronz madalya kazandı. Güreş takımı halinde, Serbest stilde takım halinde birinci olan Elmadağ’ın minik temsilcileri, Grekoromen stilde de takım halinde üçüncü olarak büyük bir başarıya imza atarken, Şampiyonadan Şampiyonluk Kupası ile ayrıldılar.
Antrenör Ahmet Lal;” Elmadağ’da çok yetenekli çocuklar var”dedi.
Elmadağ Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreş Takımı Antrenörü Ahmet Lal; Yaklaşık bir yıl önce Elmadağ'da çalışmalara başladık, amacımız çocuklara Ata Sporumuz olan güreşi sevdirmek ve onları sokaklardan uzak tutmaktı. Geçen kısa zaman içerisinde gördük ki Elmadağ’da çok yetenekli çocuklar var. Bizde Belediye Başkanımız Gazi Şahin'in desteği ile bu çocuklarımızı düzenli olarak antrenmanlara aldık. Katıldığımız bu turnuvada Serbest Stilde Takım halinde birinci, Greko-Romen Stilde ise Üçüncü olduk” dedi. Bu çalışmalarda Kulübümüze destek olan Başta Belediye Başkanımız Sn. Gazi Şahin'e, Kulüp Başkanımıza, İdarecilerimize, Antrenör Kardeşim Rufai Âşık’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Şahin; “Ata sporumuz ile İlçemizi en güzel şekilde temsil eden Şampiyon güreşçilerimizi kutluyor, tebrik ediyorum.”
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Elmadağ’ı başarılı bir şekilde temsil eden minik Şampiyonları kutlayarak; “ Ata sporumuz ile İlçemizi en güzel şekilde temsil eden Şampiyon güreşçilerimizi kutluyor, tebrik ediyorum” dedi. Yeni kurulmuş güreş takımı olduklarını fakat çok çalışarak başarının geldiğini belirten Başkan Gazi Şahin; “ Yeni veya eski takım olmanız gerekmiyor. Başarının tek bir adresinin çalışmak olduğunu sporcularımız şampiyon olarak gösterdiler. Biraz daha çok çalışarak Ülkemizi ve İlçemizi temsil edecek başarılı sporcular yetiştireceğimize olan inancımız tamdır” dedi. Elmadağ da tüm spor severlere spor yapabilmeleri için bir çok branş açıklarını da belirten Başkan Şahin; “ Amacımız sağlıklı yaşam için, tüm ilçe halkını spora teşvik etmek” dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr