T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Başkan Şahin’den, Engelli Enes’e Yardım Eli.

 
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Hasanoğlan mahallesinde yaşayan engelli Enes Kurt’u ziyaret ederek, akülü araç hediye etti.
Ailenin mektubuna Başkan Şahin’den anlamlı cevap.
Geçirdiği trafik kazası sonucu engelli olan 11 yaşındaki Enes Kurt’un ailesi tarafından akülü araç talebini geri çevirmeyen Başkan Gazi Şahin, Enes’i evinde ziyaret etti. Geçmiş olsun dileklerinde bulunan Başkan Şahin, akülü engelli aracını Enes’e hediye etti.
Enes’i, aracın nasıl kullanacağı hakkında bilgilendiren Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Tedavi sürecinde de yardımcı olmaya çalışacaklarını belirtti.İnşallah bu tedavilerin sonucun da Enes, eski sağlığına kavuşacak” dedi.
 
Engellilerimizi veya yaşlılarımız anlamanın en iyi yolu empati kurmaktır.”
Başkan Şahin;”Yaşlı veya engelli isek bizim için uygun mekanlara ve hayatı kolaylaştıran teknolojiye ihtiyacımız vardır. En önemlisi empatik yaklaşımlara ihtiyacımız vardır. İnsanların, “Ben engelli olsaydım bana nasıl davranılmasını isterdim” sorusunu yanıtlaması gerektiğini vurgulayan Başkan Şahin; "Engellilere bakış açımız acımak ve yardım etmek değil, onun hakkı olanı vermektir. Yasalar onların bu zorluklarını dikkate alarak onlar için bazı özel hükümler de getirmektedirler. Temel haklardan olan eğitim, sağlık, istihdam, ulaşım ve erişimle sosyal güvenlikle ilgili haklara sahip olduklarını bilmemek mazeret değildir. Onların hakları var ve bu hakları biz gerektiği gibi İlçe genelinde gerçekleştirmeye çalışıyoruz." diye konuştu.

Aileden Başkan Şahin’e Teşekkür
Engelli Enes Kurt’un annesi Ayfer Kurt; Başkan Gazi Şahin’in, ilgi ve alakasından dolayı mutlu olduklarını belirterek; “Bir yöneticinin destek olması bizlere ayrı bir güç katıyor, böyle zor zamanlarımız bizlere yardımcı ve destek olan mahalle muhtarımıza ve Belediye Başkanımız Sayın Gazi Şahin’e teşekkür ediyorum” dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr