T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Belediyesi T.H.M. Yetişkinler Korosu Açıldı

 

Elmadağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü Türk Halk Müziği  Yetişkinler Korosu Mart ayında verilecek konser öncesi çalışmalarını hızlandırdı.

Hedef  300 kursiyer

Belediye Kent Bandosu, Seymen ekibi, Bağlama kursu, Türk Halk Müziği Çocuk ve Gençlik korosu, Kent Tiyatrosu kursları açan ve faaliyetlerini halka sergileyen Elmadağ Belediyesi, çalışmalarına bir değer zinciri daha ekleyerek yetişkinler için de Türk Halk Müziği korosu kursu açtığını, Belediye tarafından açılan kurslardaki kursiyer sayısını 2013 yılında 300 kursiyer olarak hedeflediklerini belirttiler.

Diş hekimi, öğretmen, kamu çalışanları, gibi mesleklerin yoğunlukta olduğu Yetişkinler Türk Halk Müziği korosu Elmadağ Belediyesi eğitim salonunda yapılıyor. 30 kişiden oluşan Türk Halk Müziği korosu kursiyerleri çalışmalarını Elmadağ ve Hasanoğlan olmak üzere haftanın 2 günü 15 er kişilik gruplar halinde yapıyor. İlçe geneline asılan kayıt ilanları ile bu sayının iki katına çıkacağı düşünülüyor.

“Türk Halk Müziği insanın ruhunda sadece gıda değil tatlı lezzeti verir.”

Belediye Başkanı Gazi Şahin, “Müzik ruhun gıdasıdır” derler doğrudur ancak Türk Halk Müziği insanın ruhunda sadece gıda değil tatlı lezzeti verir. Bütün haftanın yorgunluğundan, stresinden iki saatte kurtulursunuz. Çalışma ortamınız hiç gelmediği kadar zevkli gelir gözünüze, adeta psikolojik terapi hissedersiniz ruhunuzda, kurs dönemlerinde farklı çevreler edinebilirsiniz. Yüzlerce kişinin karşısında şarkı söyleyerek hitabet yeteneğinizi geliştirir, sahne korkusunu yenersiniz. Eğer bir enstrüman çalıyorsanız, hocamızın destek ve öğretileriyle kendinizi birden sahnede bulabilirsiniz. Yeni şarkılar, yeni sözler öğrenip kültürümüzdeki hazineleri keşfedebilirsiniz. Bu sene sizin de şarkılarda bir notanız bir sesiniz olsun istiyorsanız kurslarımıza sürekli katılım sağlayıp, hatta yanınızda bir başka arkadaşınızın da bu kurslarımıza  katılımını sağlamakla onlara iyilik yapmış olacağınızı düşünüyor, halkımızın katılımını bekliyoruz.”dedi.

 


          


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr