T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Belediyesi Engelleri Kaldırdı.

 

Elmadağ Belediyesi, 5378 sayılı engelliler kanunu gereği engellilerin önündeki engelleri kaldırmaya devam ediyor. Öncelikler Belediye girişlerine engelli rampaları yapılmasıyla başlayan çalışmalar, daha sonra Belediye hizmet binasına engellilere uygun tuvalet ve belediye önüne engelli araç parkı yapılması ile devam etti. Belediye hizmet binasında kendi işlemlerini kendileri yapmak isteyen engelli vatandaşlar yıllardır hiç üst kata çıkamadıklarını bu nedenle de işlerini her zaman başkalarından yardım alarak yaptıklarını Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’e ilettiler. Gerekli çalışmaların yapılması için talimat veren Başkan Gazi Şahin, bu konu ile bizzat kendisinin ilgileneceğini belirtti.

Elmadağ Belediyesinden Örnek Uygulama.

Belediye Hizmet binasında gerekli fizibilite çalışmaları tamamlandıktan sonra engellilerin yukarı katlardaki işlemlerini yaptıra bilmeleri için kullanışı kolay olan asansör yapıldı ve engellilerin yüzü güldü.

Başkan Şahin; “İnsanlar engelli değillerdir, engel insanın önüne konulan bir zorluktur”.
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Engelli kardeşlerimizin yıllardır isteyip de yapamadıkları ,hizmet binamızdaki işlemlerini rahatlıkla yapabilecek olmaları bizleri mutlu ediyor. İnsanlar engelli değillerdir, engel; insanın önüne konulan bir zorluktur. Bizlerde bu zorlukları ortadan kaldırmak için imkanlar dahilinde çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“Engelli kardeşlerimizi topluma kazandıralım”

5378 sayılı engelliler kanunun amacına da değinen Başkan Şahin; “Özürlülüğün önlenmesi, özürlülerin sağlık, eğitim, ulaşım,rehabilitasyon, istihdam, bakım ve sosyal güvenliğine ilişkin sorunlarının çözümü çerçevesinde Belediye yetki sınırları içerisinde olan hizmetleri yani üzerimize düşen görevleri seve seve yerine getirmeye özen gösteriyoruz.Engelli kardeşlerimizin her bakımdan gelişmelerini ve önlerindeki engelleri kaldırmayı sağlayacak tedbirleri alarak topluma katılımlarını sağlayıp,bu hizmetlerin koordinasyonu için gerekli düzenlemeleri yaparak hizmetin devamlılığını sağlamalıyız. Bizler bu konuda üzerimize düşen görevleri bütün gücümüzle yerine getirmeye gayret ediyoruz.” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr