T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağlılar "Spor Sohbetleri" İle Bilinçleniyor.

 
Elmadağ İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, sporun eğitime ve insan vücuduna faydalarını anlatmak için “Spor Sohbetleri” konulu proje kapsamında, öğrencilere ve ailelere yönelik bilinçlendirme toplantıları düzenliyor.
 
Projenin ilk toplantısına Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şahabettin Ünal, Elmadağ Gümüşpala İlköğretim Okul yönetimi, 7. Sınıf öğrencileri ve veliler misafir oldu. İlk olarak Gençlik ve Spor Bakanlığının gençlere yönelik projeleri slayt şeklinde katılımcılara izlettirildi.
 
“Doğru Spor için, öncelikle sevdiğiniz ve yapabileceğiniz bir spor dalını seçmeniz gerekiyor” 
 
İlçe Kamp Eğitim Merkezi konferans salonunda, spor’un eğitme ve insan vücuduna faydalarını anlatan İlçe Spor Müdürü Mustafa Elduran ; “Yaptığınız veya yapacağınız sporun devamlılığı çok önemlidir. Doğru Spor için öncelikle sevdiğiniz ve yapabileceğiniz bir spor dalını seçmeniz gerekiyor” dedi. Sporun eğitime olan faydalarını anlatan Müdür Elduran; “ Spor yapan öğrencinin, spor sayesinde beyni daha iyi oksijenlenme yaparken, zekâsal etkinliğin yükselmesini sağlayıp, heyecan ile stresi azaltarak, sınav kaygısının da giderilmesini sağlamaktadır” dedi.
 
Başkan Şahin; “Eğitim için spor, spor için de eğitim şart diyebiliriz”
 
Spor Sohbetlerinin konuğu olan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Eğitim ile sporun bir arada olması gerekiyor. Görüyoruz ki spor ve eğitimi bir arada götüren örgencilerimiz hem eğitim de, hem de spor da başarılar yakalıyorlar. Yani eğitim için spor, spor için de eğitim şart diyebiliriz” dedi. İlçe de yapılan ve yapılması planlanan sportif faaliyetlerini de anlatan Başkan Gazi Şahin; “ Geleneksel hale getirdiğimiz futbol turnuvaları ile birlik ve beraberlik ortamı sağladık. Hafta içi her gün Ertuğrul Gazi Kapalı Spor salonumuzda ve kamp eğitim merkezinde Belediyemiz spor Antrenörleri tarafından, bayanlara yönelik spor faaliyetleri yapıyoruz. En önemli spor faaliyetlerimizden birisi de yaz spor okulları. Yaz tatilinde öğrencilerimize yönelik, yaz spor okulları açarak, sporun aynı zaman da bir eğitim olduğu bilincini de kazandırdık. Çünkü biz halkımızın sağlıklı yaşaması için çalışıyoruz” dedi. 
 
Yapılan Spor sohbetlerinin ardından, öğrenci veli kaynaşmasını sağlamak amacı ile dart yarışması yapıldı. Dart yarışmasın birinciliğini ise Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ve takım arkadaşı kazandı. 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr