T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
En Güzel Gelecek Yatırımı Eğitim İçin Yapılandır

 

Hasanoğlan Öğretmenler İ.Ö.Okulunun boş bir sınıfının tüm tadilat, bakım ve onarımı, öğrencilerin eğitimi için gerekli olan malzemelerin temini eğitim gönüllüsü Yalın Yarar ve eşi Fatma Yarar tarafından tedarik edilirken, okulun çevre düzenlemesi ise Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin tarafından yaptırılıp, eğitime kazandırılarak minikler için hizmete açıldı.

Okulda düzenlenen açılış programına, Elmadağ İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Bütün, Okul Müdürü Ömer Dağdelen, Yalın ve Fatma Yarar, öğrenciler ve veliler katıldı.

Eğitim gönüllüsü Fatma Yarar; “ Atalarımız “Bir çivi bir nal kurtarır, bir nal bir at, bir at bir subay , bir subay bir ordu, bir ordu bir Ülke kurtarır” demişler. Bizlerde eğitim gönüllüleri hayırseverler olarak bir çivi çaktık. Ülkemizin aydınlık geleceğini inşa edecek olan çocuklarımızın eğitimine küçükte olsa bir katkıda bulunmak bizlere büyük mutluluk verdi.”dedi.
“Eğitim Gönüllülerine teşekkür”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Bütün; “Yalın ve Fatma Yarar Çiftine bu anlamlı ve güzel desteklerin dolayı teşekkür ederek, “Eğitime gönül vermiş diğer hayırseveri de eğitme destek olmaya davet ediyoruz” dedi. Her bir okulumuzda mutlaka bir izi, bir desteği olan eğitim gönüllüsü Belediye Başkanımız Sayın Gazi Şahin’e de destek ve hizmetlerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 “Eğitim için yapılan ve yapılacak her bir çalışma, vatan için yapılacak en güzel çalışmadır”

İlçe genelindeki tüm okullardan gelen taleplere imkanlar dahilinde yardımcı olmaya çalışan Başkan Şahin; Eğitim için yapılan her bir çalışma ve hizmet, vatan millet için yapılabilecek en güzel çalışmalardan biri olduğunu belirtti. Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Miniklerimizin yüzünü güldüren Yalın Beye ve Fatma Hanıma teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Şahin;“Görüyorum ki artık İlçemiz okullarında düzenlenen her programa veliler katılıyor. Öğrenci öğretmen ve veli ilişkileri her geçen gün daha da artıyor. Velilere de ilgi ve alakalarından dolayı  çok teşekkür ediyorum” dedi.

Anasınıfının açılış kurdelesi kesilmeden önce Okul yönetimi tarafından hazırlanan teşekkür plaketleri, Kaymakam Resul Kır’a, Başkan Gazi Şahin’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Bütün’e, Yalın ve Fatma Yarar’a ve okula destek olan İlçe esnaflarından İsmail Temiz’ e verildi.

Program anasınıfının gezilmesinin ardından sona erdi.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr