T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
MÜKELLEFE MAVİ BEYAZ KURDELLALI TEŞEKKÜR‏

 
Her yıl Şubat ayının son haftası  ve bu yıl da 24. sü kutlanan Vergi haftası nedeniyle, Elmadağ Vergi Dairesi Müdürü Sebahattin Güngör ve vergi dairesi çalışanları, Gelir Uzmanları, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi ŞAHİN i makamında ziyaret ederk mavi beyaz kurdele takdim ettiler.
Vergi haftasının amacını, kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlıklarının arttırılması olarak belirten Elmadağ Vergi Dairesi Müdürü Sebahattin Güngör; “ Ülke bütçesinin % 70’ini oluşturan Vergi gelirleri insanlara tekrar hizmet olarak dönüyor. Toplanan vergilerin hizmet olarak geri yansıdığını ve yansıyacağını Başkan Gazi Şahin aracılığı ile görüyoruz ve hizmet noktasında devamının geleceğine inanıyoruz. İlçemiz de ticari faaliyetini devam ettiren, vergilerini düzenli ödeyerek dairemizin tahsilât artışında katkıda bulunan tüm mükelleflerimize teşekkür ediyoruz” dedi.   Elmadağ Vergi Dairesi Müdürü Sebahattin Güngör Meslek Odalarına ve Sivil Toplum örgütlerine verginin önemi hakkında bilgilendirme ziyaretleri yapacaklarını da belirtti.
Başkan Şahin;”Mükellefe teşekkür ve bol kazanç” diledi.

Başkan Gazi Şahin, “Kamu harcamalarının önemli finans kaynaklarından olan vergiler sayesinde hizmet gücü artmaktadır. Ödenen vergilerin hizmet olarak geri döndüğü aşikârdır. Bu sebeplerden dolayı vatandaşlarımıza vergilerin önemini hatırlatmak isterim. Vergi önemli bir husustur, tüm bireylere düşen bir görevdir. Kayıt dışılığın önlenmesi konusunda herkesin hassasiyet göstermesi gerekir. İlçemizde ticari faaliyetlerini devam ettiren, vergilerini düzenli ödeyen, Elmadağ Vergi Dairemizin tahsilat artışında katkıda bulunan tüm mükelleflerimize teşekkür ediyor, bol kazançlar diliyorum. ” diye konuştu.
Ziyaretçilerin çiçeğini kabul eden Başkan Gazi Şahin, konukları ile hatıra fotoğrafı çekindi.
 
 
 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr