T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ'da Spor Sohbetlerine Yoğun İlgi

 
Elmadağ İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, sporun eğitime ve insan vücuduna faydalarını anlatmak için “Spor Sohbetleri” konulu proje kapsamında, öğrencilere ve ailelere yönelik bilinçlendirme toplantılarına devam ediyor.
Proje kapsamında düzenlenen spor sohbetleri toplantısının 2’ncisi, Hasanoğlan Mahallesi Dr. Ahmet Kazım Mıhçıoğlu İlköğretim Okulu konferans salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Elduran, Okul Müdürü Mahmut İşler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Projenin amacı vurgulandı.
“Spor Sohbetleri” adlı projelerinin amacını anlatan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Elduran; “Bu proje ile sporun eğitme ve insan vücuduna olan faydalarını ve Gençlik ve Spor Bakanlığımızın gençler için hazırladığı ve uyguladığı projeleri anlatmak,spora katılım sağlamak” dedi. Elduran ; “Yaptığınız veya yapacağınız sporun devamlılığı çok önemlidir. Doğru Spor için öncelikle sevdiğiniz ve yapabileceğiniz bir spor dalını seçmeniz gerekiyor. Spor yapan öğrencinin, beyni daha iyi oksijenlenme yaparken, zekâsal etkinliğin yükselmesini sağlayıp, heyecan ile stresi azaltarak, sınav kaygısının da giderilmesini sağlamaktadır” dedi.
Başkan Şahin; “Eğitim için spor, spor için de eğitim şart diyebiliriz”
Spor Sohbetlerinin konuğu olan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Eğitim ile sporun bir arada olması gerekiyor. Görüyoruz ki spor ve eğitimi bir arada götüren örgencilerimiz hem eğitim de, hem de spor da başarılar yakalıyorlar. Yani eğitim için spor, spor için de eğitim şart diyebiliriz” dedi. Bakanlığın ülkemiz gençleri için çok güzel projeleri olduğunu belirten Başkan Şahin; “ Bu güzel projelerde Elmadağlı gençlerimizi de görmek istiyoruz. Sizleri teşvik etmek ve destek vermek için bu toplantılara katılıyoruz” dedi. İlçe de yapılan ve yapılması planlanan sportif faaliyetlerini de anlatan Başkan Şahin; “ Geleneksel hale getirdiğimiz futbol turnuvaları ile birlik ve beraberlik ortamı sağladık. Hafta içi her gün Ertuğrul Gazi Kapalı Spor salonumuzda ve kamp eğitim merkezinde Belediyemiz spor Antrenörleri tarafından, bayanlara yönelik spor faaliyetleri yapıyoruz. En önemli spor faaliyetlerimizden birisi de yaz spor okulları. Yaz tatilinde öğrencilerimize yönelik, yaz spor okulları açarak, sporun aynı zaman da bir eğitim olduğu bilincini de kazandırdık. Çünkü biz halkımızın sağlıklı yaşaması için çalışıyoruz” dedi.
Yapılan Spor sohbetlerinin ardından, öğrenci veli kaynaşmasını sağlamak amacı ile dart yarışması yapıldı. Dart yarışmasın birinciliğini ise Başkan Gazi Şahin ve takım arkadaşı kazandı.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr