T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ELMADAĞLI MİNİKLER “ORMANDA ŞENLİK VAR” İLE EĞLENDİ

 
Elmadağ Belediyesi Kent Tiyatrosunun, 15 kişiden oluşan çocuk grubunun, 5-8 yaş grubuna yönelik hazırlamış olduğu “Ormanda Şenlik Var” adlı tiyatro oyunu  sahnelenmeye başlandı.

Elmadağ Belediyesi Düğün salonunda ilk oyunlarını sergileyen çocuklar Atatürk İ.Ö.O, Yaşardoğu, Namık Kemal ve Üçevler İ.Ö.Okulundan gelen öğrenciler ve velilerden oluşan yaklaşık 500 izleyiciye oyunlarını başarıyla sahnelediler. Oyunun periyodik aralıklarla İlçe genelindeki tüm İlkokul 1.sınıf ve anasınıfı öğrencileri için tekrar sahne alacağını belirttiler.

Paylaşımcı ruhun temeli tiyatro

Elmadağ Belediyesi Kent Tiyatrosu eğitmeni Deniz Sandalcı; Tiyatro; birlikteliğe dayanan bir sanat faaliyeti olduğu için,
tiyatroda görev alan çocuklar, birlikte bir işi başarmanın yanında, dayanışmanın ve birbirlerine destek olmanın önemini de daha iyi kavrıyorlar. Çocuğun  daha sonraki dönemlerinde paylaşımcı olması ve bir ekip içinde rahatlıkla çalışmasında, tiyatro faaliyetlerinin yeri oldukça fazladır.”dedi.

Çok yönlü gelişmenin anahtarı “Tiyatro” dur.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Tiyatro, çocuğun çok yönlü gelişmesinde önemli bir rol oynar. Tiyatro eğitimi alan çocuk, aktif, kendine güvenen, çevresi ile sağlıklı ilişkiler kuran, öğrendiklerini hayata geçiren bir insan olarak çok yönlü gelişir diye düşünüyoruz. Bu düşünceler ışığından hareketle İlçemizde sosyal faaliyetlere ağırlık verip çocuklarımızı gençlerimizi kendilerini yetiştirebileceği  alanlarda destek olmaya çalışıyoruz. Ailelerin de bu konuda çocuklarına tam destek olmalarını bekliyoruz.”dedi.

 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr