T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Halkımızın Sağlığı Denetimlerle Kontrol Altında

 
Elmadağ Belediyesi Sağlık İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri gıda üretimi ve satışı yapan esnafların denetimine devam ediyor.
Elmadağ Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafında yapılan açıklamaya göre; İlçede gıda üretimi ve satışı yapan esnaflar risk gruplarına göre yıl içerisinde periyodik olarak denetlemelere tabi tutulduğunu bildirdi.
Yapılan denetimlerde tüketicilerin azami seviyede korunması amacı ile iş yerlerinin hijyen koşulları, gıdaların üretim, işleme, dağıtım, saklama aşamaları,gıda ile temas eden madde ve malzemelerin, etiket bilgileri,  çürüme,  bozulma, kokuşma yönünden denetlediklerini belirten Sağlık İşleri Müdürü Nazım HAYKIR; tüketicilerin özellikle; iş yerinin hijyen koşullarına, gıdaların Gıda Tarım ve  Hayvancılık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmasına, etiket bilgilerine, ambalajlarında yırtılma, deformasyon, saklama koşullarına , etlerin üzerinde damga olmasına dikkat etmeleri gerektiğini bildirdi.
Halkımızın sağlığı denetimlerle kontrol altında.
Halkın sağlığı ve huzuru, bizim en önemli görevimizdir diyen Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Bu tür denetimlerin tek bir amacı vardır, o da insan sağlığını tehdit eden veya edebilecek unsurların ortadan kaldırmaktır. Bu konuda İlçe esnafımızın samimiyetine güveniyor ve bilinçli bir şekilde insan sağlığına zararlı ürün satışı yapmayacaklarına inanıyoruz” dedi. Halkı, gıda ürünleri alırken daha dikkatli olmaya davet eden Başkan Şahin; “ Oluşabilecek her hangi bir olumsuzlukta vatandaşlarımız ve esnaf kardeşlerimiz Belediyemiz ile iletişime geçerek destek alabilirler” dedi.   
Bu hususlarda ilçe halkının bir sorunla karşılaşması halinde Belediyemizin Sağlık İşleri Müdürlüğü: (0312) 863 10 06 – 118 numarasına veya Alo Gıda Hattı 174  arayarak şikayetlerini bildirebileceklerini belirtti.
 
 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr