T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ÇANAKKALE’Yİ UNUTMADIK

 
Elmadağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğüne bağlı Kent Tiyatrosu ekipleri dev kadro ile çalışmalarını aralıksız devam ediyor.
2009 yılında kurulan Elmadağ Belediyesi Kent ve Çocuk Tiyatrosuna katılan kursiyerler, aldıkları eğitim ile ilk sahne heyecanlarını, Gürdal Uğur’un yazdığı “Harman Yeri” adlı  Çanakkale Destanını anlatan oyun ile yaşamışlardı. İlk kez sahneye çıkan Kent Tiyatrosu ekibi başarılı oyunları ile büyük ilgi toplayarak Ankara’da ve Eskişehir de bu oyunlarını sergilemişler ve büyük beğeni kazanmışlardı.7 kişilik kursiyerle başlayan ve şuanda yetişkinlerde 32 çocuklarda ise 35 kursiyer ile eğitim çalışmalarına devam eden tiyatro ekibi, yeni oyunları ile Elmadağlı tiyatro sevenlerin karşılarına çıkmaya devam edecek.
 
“Kimi Zaman Güldürdüler, Kimi Zaman Ağlattılar”
Cahit Atay’ın yazdığı “Pusuda” adlı köy komedisi ile sahne alan Elmadağ Belediyesi Kent Tiyatrosu, Elmadağlıları bu oyun ile güldürürken, Şehitlerimizi Anma etkinliğine özel, “Kim bu Vatan Uğruna Olmaz ki Feda” adlı oratoryoyu sahneleyerek duygusal anlar yaşatmışlardı. 7 kez sahne alan tiyatro ekibi Ramazan aylarında da, Belediye tarafından hazırlanan “Ramazan Eğlenceleri” adlı programlarda da Orta oyunu, Kukla, Karagöz ve Hacivat gösterileri ile halkın büyük beğenisini kazanmışlardı.

“Çanakkale Diye Diye”
Elmadağ Belediyesi Kent Tiyatrosu, Kent orkestrası ve Türk Halk Müziği korosu kursiyerlerinin katılımı ile 40 kişilik dev kadro ile 18 Mart da Çanakkale Şehitlerini anma programı kapsamında sahnelenecek olan “Çanakkale Diye Diye” adlı destansı bir oyuna hazırlanıyorlar.
Başkan Şahin; “Kültürel faaliyetler, sosyal ihtiyaçlara cevap veriyor.”
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Tiyatro insan yaşamında yer alan gülmek, ağlamak, sevinmek, üzülmek kısacası, kalple, duygularla ilgili her şeyi içine alıyor. Tiyatro, ayrıca bütün insanlarda ortak bir kalbin varlığını meydana çıkarmasıyla da topluma hizmet ediyor. Bu bakımdan, tiyatro için rahatlıkla en etkili barış yolu da diyebiliyoruz. “dedi.
Halkımızın ihtiyacı olan sosyal hayatın gelişmesi yanında, çocuklarımızın, gençlerimizin birlik ve beraberliğine destek sağlamak amacıyla İlçemizde yürüttüğümüz kültürel faaliyetlerimize önem veriyoruz. Belediyemiz Kent Tiyatrosu tarafından sunulacak olan 18 Mart Çanakkale Zaferini anma programımıza da  tüm halkımızı bekliyoruz.”dedi.
 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr