T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Başkan Şahin Deliler Köyü Şenliğinde

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin Deliler Orman Köyü Kültür Dayanışma ve Yaşatma Derneği İle Köy Muhtarları Tarafından Organize Edilen Geleneksel Gözleme ve Höşmerim Şenliğine Katıldı.


Köylülerin imece usulüyle organize ettiği şenliğe yöre halkının ilgisi büyük oldu. Şenlik öncesi köylü vatandaşlara hitap eden Başkan Gazi Şahin,  geleneklerin yaşatılmasının ve birlikte hareket etmenin, bütünleşmenin önemine vurguda bulunarak şöyle konuştu.” Toplumumuz, gelenek ve göreneklerine bağlı olmakla birlikte kültürünü daha iyi yaşatır. Kültürüne sahip çıkan toplumlar gelecek nesillere önemli değerler bırakırlar. Buradaki birlikteliğimizi ileriye yönelik hizmetlerin başlangıcı olarak kabul ediyorum. Bu tür organizasyonlarla işbirliği zihniyetinin gelişeceğini düşünüyorum.”dedi.

Konuşmasını tamamlayan Başkan Şahin Köylülerin ısrarları üzerine dernek yöneticileri ve yöre halkıyla birlikte halay çekti.

Köylülerle halay çekerek eğlenen Gazi Şahin, bir müddet sonra Basın mensuplarına bir değerlendirmede bulundu. Başkan Şahin yaz mevsiminin gelmesiyle insanlarımızın piknik ve eğlence amaçlı olarak orman alanları yakınlarında dinlenip eğlendiklerini, mangal keyfiyle günün stresini atmaya çalıştıklarını söyledi.
Orman yangınlarının dikkat edilmesi gereken önemli bir husus olduğunu hatırlatan  Başkan Gazi Şahin sözlerine devam etti. “ Eğlenmek hepimizin hakkı ama dikkat etmemiz gereken çok önemli bir husus var. Orman yangınları konusuna karşı dikkatli olmalıyız. Orman yangınlarına hiçbir şekilde mahal vermemiz gerekmektedir. Bu hepimizin yurttaşlık görevidir” diye görüş bildirdi.

Başkan Gazi Şahin’in basın mensuplarına açıklama yapmasından sonra Deliler Orman Köyü Kültür Dayanışma ve Yaşatma Derneği Başkanı Naci Kaçar derneğin faaliyetleri ve amaçları hakkında köylüleri bilgilendirdi. Kaçar, bu güne kadar derneğe katkılarından dolayı Gazi Şahin’e ve Deliler köyü derneğinin internet sitesinin kurulmasında emeği geçen Anadolu Ajansı Elmadağ Yurt Muhabiri Abbas Bostan’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr