T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Her kadının dikili bir fidanı olsun

 
“Her kadının dikili bir fidanı olsun, 8 Mart Dünya Kadınlar gününüz Kutlu Olsun”
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in talimatları doğrultusunda 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle İlçede başlatılan fidan dağıtımı, Elmadağlı kadınlardan büyük ilgi gördü.
“17.000 Fidan Elmadağlı Kadınlar Tarafından Toprakla Buluşturuluyor”
Elmadağ Belediyesinin “İlçedeki her kadının dikili bir fidanı olsun, 8 Mart Dünya Kadınlar gününüz Kutlu Olsun” sloganı ile başlattığı Dünya Kadınlar günü programı kapsamında, kara çam ve sedir fidanları toprakla buluşuyor. 10 bin fidan, Belediye Hizmet binasında, Hasanoğlan ve Yeşildere Ek Hizmet binalarında, İlçe Halk Eğitim Merkezinde, bayan kuaförlerinde, İlçe genelinde bayanlar için açılan tüm kurs merkezlerinde, hanımlar lokalinde, Belediye spor salonunda düzenli olarak aerobik, plates ve badminton yapan bayanlara çam dağıtımı yapıldı.
 “Doğaya güzel bir günde, güzel bir hediye vermek amacı ile 17.000  fidanı toprakla buluşturuyoruz.”
 
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Gelişmiş toplumlarda kadınların etkin çabaları ortadadır. Demokrasi kavramını geniş kitlelere benimsetmiş devletlerde kadınlar söz sahibi olmuş, kendi haklarını savunabilme aşamasında önemli adımlar kaydedebilmiştir. Kadınların siyasi ve toplumsal her türlü hareketin içinde önemli rol oynaması ve aile gibi kutsal bir müessesenin sorumluluğunu almaları büyük işler başardıklarının kanıtıdır. Çağdaş ülkemizde kadınlarımızın gayretlerini destekler, Türk kadınının Kurtuluş Savaşı’ndaki üstün çabalarını hatırlatır, saygılar sunarken, birlik ve beraberlik içerisinde bu anlamlı günü İlçe kadınlarımız ile beraber kutlayarak doğaya güzel bir günde güzel bir hediye vermek amacı ile 17  bin fidanı toprakla buluşturuyoruz. BU vesile ile tüm ülke kadınlarımızın Dünya kadınlar gününü kutluyorum” dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr